O tânără de 18 ani a fost rănită miercuri într-un accident rutier care a avut loc în zona Calea Vitan - Energeticienilor, fiind lovită de un autobuz STB, a anunţat Brigada Rutieră a Capitalei.
Conform sursei citate, tânăra a primit îngrijiri medicale şi este cooperantă, ea fiind transportată la spital.
În jurul orei 11,35, în zona Calea Vitan - Energeticienilor, un autobuz STB (linia 123) condus de un bărbat în vârstă de 40 de ani a accidentat un pieton. Conducătorul autobuzului a fost testat cu aparatul alcooltest şi rezultatul a fost zero.
Potrivit Poliţiei, la faţa locului se efectuează cercetări pentru stabilirea cauzelor şi împrejurărilor producerii evenimentului rutier.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
de Liana Ganea