Mugur Ciuvică a dezvăluit zvonurile care s-au scurs după întâlnirea președintelui Klaus Iohannis cu Ludovic Orban și câțiva liberali, la Vila Lac.
Mugur Ciuvică a explicat în emisiunea ”Miercurea Neagră” de la DC News că președintele Iohannis ar fi cerut să fie schimbată relația cu USR.
”Creșterea USR-ului se pare că l-a făcut pe domnul Iohannis să schimbe din mers așa strategia. Am înțeles și eu diverse zvonuri cum că la ședința de ieri când a fost ședința la Vila Lac, domnul Iohannis le-ar fi spus că USR-ul crește și că va fi greu să facă un Guvern fără USR, motiv pentru care să vadă cum își calibrează ei discursul, să nu se certe cu USR-ul, să nu-i mai înjure domnul Rareș Bogdan care vrea să-i creștineze cu forța pe neomarxiști, să nu se mai ia de ei așa aiurea și să-i lase cumva că s-ar putea să nu reușească să facă Guvern fără ei și atunci să păstreze o relație așa mai rece, dar nu de dușmănie”, a declarat Mugur Ciuvică în exclusivitate la emisiunea ”Miercurea Neagră” de la DC News.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
de Val Vâlcu
de Anca Murgoci