Wozniacki, abandon la Istanbul. Veste bună pentru Halep

Caroline Wozniacki, rezultat la Roland Garros

Daneza Caroline Wozniacki a abandonat în turneul de la Istanbul.

Jucătoarea de tenis Pauline Parmentier (Franţa) s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Istanbul, dotat cu premii totale de 226.750 dolari, profitând de abandonul, în sferturi, al adversarei sale, daneza Caroline Wozniacki, nr. 2 mondial şi principala favorită.

Wozniacki câştigase primul set cu 6-4, franţuzoaica l-a câştigat pe al doilea, 6-3, iar în setul decisiv, daneza a abandonat.

În semifinale, Parmentier va întâlni învingătoarea din partida care le opune pe Irina Begu şi Donna Vekic (Croaţia), relatează Agerpres.