West Ham United - Astra Giurgiu 2-2: Gol fabulos marcat de Boldrin. Vezi rezumatul - VIDEO

Astra Giurgiu a reușit un rezultat mare pe terenul lui West Ham United, 2-2, în prima manşă a turului 3 preliminar din Europa League.

Vezi și: West Ham United - Astra Giurgiu 2-2, după o revenire incredibilă reușită de elevii lui Șumudică

Deşi a fost condusă cu 2-0, după golurile marcate de Valencia, în minutul 23, şi Zarate, în minutul 51, Astra a revenit incredibil şi a reușit să egaleze, profitând și de superioritatea numerică din partea secundă.

Boldrin a dat semnalul revenirii, în minutul 71, cu o reușită splendidă. Mijlocaşul a înscris cu un şut imparabil de la peste 20 de metri. Mingea a atins transversala aproape de vinclu și a poposit în poartă.

Egalarea a venit în minutul 82, după ce Ogbonna a deviat în propria poartă mingea centrată de Takayuki.

Rezumatul video al partidei West Ham United - Astra Giurgiu 2-2 poate fi urmărit aici