VICTOR PONTA, ACTIV pe Facebook. Cuvinte de laudă la adresa sportivilor români

Prezidențiabilul Victor Ponta a fost activ pe Facebook duminică, postând mai multe aprecieri la adresa performanțelor sportivilor români.

Actualul premier a felicitat întâi echipa de judo a României care a participat la Cupa Europei la Belgrad, obținând performanțe demne de lăudat.

"Felicitari echipei de judo care reprezinta Romania la Cupa Europei de la Belgrad - sportivele noastre au cucerit deja patru medalii, dintre care doua de aur!".

De asemenea, acesta a ținut să îl felicite și pe Horia Tecău, care, împreună cu olandezul Jean -ulien Jojer, a câștigat proba de dublu a turneului ATP de la Shenzhen din China.

"Horia Tecau este invingator in proba de dublu a turneului ATP de la Shenzhen (China)! Bravo!", a comentat Ponta pe contul său.

Bineînțeles că acesta nu a uitat nici de Simona Halep care a obținut încă o victorie la Turneul WTA de la Beijing.

"Bravo Simona pentru victoria din primul tur al turneului WTA de la Beijing! Felicitari de asemenea pentru Adreea Mitu, care a castigat turneul ITF de la Podgorica (Muntenegru)!

A fost un nou weekend de aur pentru sportul romanesc, cu victorii pe linie", a spus premierul român.

Acesta s-a mândrit și cu fiul său, Andrei Ponta, care a devenit noul campion național la karting.

"Azi sarbatorim noul campion national la karting - Andrei Ponta!!! Anul 2014 chiar este un an foarte bun!", a încheiat Victor Ponta pe pagina sa de Facebook.