€ 5.0949
|
$ 4.3602
|
Curs valutar: € 5.0949
|
$ 4.3602
 

Vela, nou anunț despre Sorina Pintea. S-a întâmplat joi seară: A REFUZAT!
Autor: Rodica Mitu

marcel_vela_minister_declaratii_cpv_00190400

Marcel Vela a vorbit, joi seară, din nou, despre cazul Sorinei Pintea. 

„Vreau să vă spun că doamna Pintea, în această seară, a fost căutată. Medici specialiști au discutat cu domnia sa pentru a fi transportată la Spitalul Penitenciar de la Mioveni. A refuzat acest transport. În consecință, cei care răspund de arestul central al Capitalei au dispus să aibă tot timpul asistență medicală", a spus, joi seară, Marcel Vela la Realitatea Plus.

„I-am oferit alternativa să se interneze la Spitalul de la Mioveni. Nedorind, i-am acordat asistență permanentă, 24 din 24”, a mai spus Marcel Vela.

Tribunalul Bucureşti a decis, sâmbătă, arestarea preventivă pentru 30 de zile a fostului ministru al Sănătăţii, Sorina Pintea. Decizia nu este definitivă.

Avocații Sorinei Pintea au reclamat faptul că fostului ministru i-au fost încălcate mai multe drepturi, că a fost expusă în situația în care se află, adusă în cătușe la medic și împinsă de un agent din escortă.

Renate Weber a anunțat că Avocatul Poporului s-a autosesizat în acest caz.

VEZI ȘI: Rareș Bogdan, despre cazul Sorinei Pintea: Eu știu un singur lucru


Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
x close