Cele mai citite
Dezbatere "Românii care schimbă comunităţi", ediţia I. Inițiative, bune practici și modele de succes - Urmărește dezbaterea live

Vasile Blaga, audiat la DNA în dosarul mitei din vămi

Fostul ministru de Interne, Vasile Blaga, a fost audiat, marți, la DNA  în calitate de martor în dosarul mitei din vămi. Blaga a precizat că a avut o discuţie lămuritoare cu procurorii de aproximativ "10-12 minute". Fostul ministru de interne a primit citaţia în urmă cu o săptămână.

Audierea lui Blaga la DNA are loc la o zi după ce pressalert.ro a dezvăluit că procurorii DNA au monitorizat, în ancheta legată de şpăgile de la vămile aflate la graniţa cu Serbia, şi convorbirile telefonice ale oamenilor cheie din sistem – Radu Mărginean, fostul şef al Autorităţii Naţionale a Vămilor, şi a lui Aurel Mătiuţ, şef al Direcţiei Regionale Vamale Timişoara în perioada monitorizată.

Citește și:

Vasile Blaga, interceptat în dosarul şpăgilor din vămile de la graniţa cu Serbia

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Politica
Citește mai multe din Politica
x close