UTA ARAD - Poli Timisoara, INCIDENTE. Finalul meciului a fost fluierat în minutul 62

CM 2018: FIFA, procedură disciplinară împotriva federaţiei mexicane

Incidente fără precedent la un meci din România.

Meciul AFC UTA Arad - ACS ASU Politehnica Timişoara, din etapa a 31-a a Ligii a II-a de fotbal, a fost întrerupt de arbitru în minutul 62, la scorul de 0-0, după ce antrenorul oaspeţilor, Antonio Foale, şi-a scos jucătorii de pe teren, informează site-ul liga2.prosport.ro.

Arbitrul Florin Mazilu a fluierat în minutul 62 finalul meciului.

Startul partidei de pe Stadionul Otto Greffner din Şiria fusese amânat aproape zece minute din cauza incidentelor produse de suporteri.

Oaspeţii au ratat un penalty în min 38, când portarul Bodea a apărat şutul lui Sorescu.