Universitatea Craiova - CFR Cluj, rezultat final, play-off Liga 1 - LIVE TEXT

Universitatea Craiova a dat piept cu CFR Cluj într-un meci din play-off-ul Ligii 1. Partida s-a încheiat 0-0.

Min. 90 - 0-0, final de meci la Craiova

Min. 45 - 0-0

Echipele de start:

Craiova: Mitrovic - Tiago Ferreira, Ș. Popa, Kelic, - Martic, Zlatinski, Andre Santos, Bancu - Gustavo, Băluță, Mitriță

CFR Cluj: Vâtcă - Manea, Nascimento, Boli, Camora- Hoban, Djokovic - Deac, Culio, Păun - Omrani

Știrea inițială:

După o pauză pricinuită de meciurile amicale ale naționalei de fotbal, Liga 1 se reia.

În această seară este programat de la ora 20:45 derby-ul etapei, partida dintre Universitatea Craiova și CFR Cluj.

Meciul este unul extrem de important în lupta pentru titlu. CFR Cluj este liderul Ligii 1, vine după (1-1) la Cluj cu FCSB, unde a fost egalată dramatic în prelungiri. Ardelenii ocupă prima poziție cu 34 de puncte. De partea cealaltă, oltenii ocupă poziția a treia cu 30 de puncte. Locul secund este ocupat de FCSB (32 de puncte) care poate profita de rezultatul din această seară. FCSB va juca mâine, acasă, cu Iași.

Așadar, meciul dintre Universitatea Craiova și CFR Cluj este extrem de important în lupta pentru titlu. O eventuală victorie a ardelenilor ar lăsa Craiova cu șanse mici la titlu, în timp ce o victorie a Craiovei ar duce la o bătălie la baionetă pentru titlu între CFR, Craiova și FCSB.

Cu Dan Petrescu suspendat, CFR se teme de gazonul de pe Ion Oblemenco care a fost în stare jalnică în ultimele săptămâni, dar organizatorii dau asigurări că acesta va rezista diseară. Partida din sezonul regulat de la Craiova a fost câștigată de Universitatea cu 2-1.

Partida dintre Universitatea Craiova și CFR Cluj este programată astăzi, de la ora 20:45. Meciul va fi transmis de Digi Sport, dar poate fi urmărit și în format live score pe WWW.DCNEWS.RO.