€ 5.0914
|
$ 4.3224
|
Curs valutar: € 5.0914
|
$ 4.3224
 

Traian Băsescu, PMP. \"A dat primul semnal acest partid\"
Autor: Roxana Neagu

basescu_pmp_61311400

Fostul președinte Traian Băsescu a declarat, la plecarea de la PMP, că primul motiv pentru care a venit a fost să-i felicite că \"ieri au salvat democraţia\".

\"Aşa mic partid cum sunt, ieri au făcut să nu fie unanimitate la votul pentru Hellvig. A dat primul semnal acest partid. Cum ar fi sunat șef SRI votat în unanimitate. Era ridicol. Eu i-am felicitat că au avut tăria să voteze împotrivă din motivele pe care ei ştiu\", a declarat Traian Băsescu, la plecarea de la PMP, marți. 

Eduard Hellvig a fost votat, luni, în plenul reunit al Camerei Deputaților și Senatului, în funcția de director al Serviciului Român de Informații (SRI). Dintre cele 513 de voturi exprimate, 498 au fost voturi \"pentru\" şi doar 15 au fost \"împotrivă\".

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
În plină criză economică și petrolieră, PSD ar trebui să iasă de la guvernare?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close