Urmărește emisiunea live

Surprize colosale în Liga Campionilor! Granzii au căzut pe capete

A doua etapă din faza grupelor Ligii Campionilor a oferit marți seară meciuri extrem de spectaculoase și surprize de proporții.

Londonezii de la Arsenal și Chelsea au pierdut cu Olympiakos Pireu și Porto, în timp ce Roma a fost învinsă în deplasare de BATE Borisov. Și deținătoarea trofeului, FC Barcelona, a fost aproape de un eșec. Catalanii au fost conduși pe teren propriu de Bayer Leverkusen, până în minutul 80, moment în care au egalat, iar după două minute au înscris golul victoriei.

Iată rezultatele înregistrate marți în Liga Campionilor:

Grupa E:

Barcelona - Bayer Leverkusen 2-1 (Sergi Roberto 80, Suarez 82 / Papadopoulos 23)

BATE - AS Roma 3-2 (Stasevici 8, Mladenovic 12, 30 / Gervinho 67, Torosidis 82)

Grupa F:

Bayern - Dinamo Zagreb 5-0 (Douglas 13, Lewandowski 22, 27, 55, Gotze 24)

Arsenal - Olympiacos 2-3 (Walcott 35, Alexis 65 / Pardo 33, Siovas 40, Finnbogoasson 67)

Maccabi Tel Aviv - Dinamo Kiev 0-2 (Yarmolenko 4, Moraes 50)

Porto - Chelsea 2-1 (Andre 39, Maicon 52 / Willian 45+1)