STEAUA - VIITORUL: 3-0. Roş-albaştrii, la trei puncte de Astra

Steaua a câștigat pe teren propriu în fața Viitorului, scor 3-0, într-un meci din etapa a 8-a din play-off-ul Ligii 1.

Steaua s-a impus prin golurile marcate de Fernando Varela (2), Alex Chipciu (28) și Gregory Tade (67) şi se apropie la trei puncte de liderul Astra Giurgiu. Alex Chipciu s-a accidentat în prima repriză și a fost înlocuit.

FC Viitorul a jucat aproape o repriză în zece oameni, după ce atacantul Vlad Rusu (ex-Steaua) a fost eliminat în min. 51, el fiind introdus pe teren doar la pauză.

La meci au asistat doar 3.400 spectatori.

Antrenorul Stelei, Laurențiu Reghecampf, a asistat la meci din tribună, el fiind suspendat.