STEAUA - PARTIZAN, LIVE TEXT. ȘASE goluri. Ghinion pentru Steaua

STEAUA-PARTIZAN, LIVE TEXT. Steaua a jucat miercuri împotriva Partizan cel mai important meci al acestui început de sezon.

Echipa Steaua Bucureşti a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-2 (1-2), de formaţia sârbă Partizan Belgrad, în manşa secundă a turului trei preliminar al competiţiei, dar va evolua în play-off-ul Ligii Europa.

STEAUA-PARTIZAN, LIVE TEXT. Partida a început la ora 21,30 la Pro TV, iar cele mai importante momente ale meciului au putut fi găsite pe DC News în format LIVE TEXT.

Minutul 91 - 4-2 PENTRU PARTIZAN. Trujic marchează după ce Cojocaru respinsese în primă fază șutul său.

Minutul 82 - Ocazie pentru Partizan, dar Alcenat respinge în corner.

Minutul 72 - Altă schimbare la Steaua. A ieșit Breeveld, a intrat Tudorie.

Minutul 70 - A doua schimbare la Steaua. A ieșit Hamroun, a intrat Gabi Iancu.

Minutul 69 - GOL PARTIZAN! Scor 3-2 pentru Partizan. Partizan conduce cu 3-2 după golul înscris de Zivkovic.

Minutul 68 - Tade înscrie pentru Seaua, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid.

Minutul 61 - Schimbare la Partizan. Ilic intră în locul lui Bojinov.

Minutul 60 - Partizan egalează. Scorul este 2-2.

Minutul 56 - Cartonaș galben pentru Hamroun după o intrare prin alunecare.

Minutul 51 - Prima schimbare la Steaua. Rădoi îl scoate pe Chipciu și în locul lui vine Guilhreme.

Minutul 47 - Varela este eliminat și Partizan primește penalty.

Minutul 46 - A început repriza a doua.

Minutul 45+1 - PAUZĂ. Steliștii au revenit prin Muniru și Hamroun și au acum prima șansă la calificarea în play-off-ul UEFA Champions League.

SCOR 2-1 pentru STEAUA!

Minutul 38 - Gol anulat Partizan! Bojinov a marcat cu capul, după o lovitură liberă, dar a fost în ofsaid.

Minutul 33 - Hamroun înscrie pentru Steaua.

Minutul 20 - Zivkovic a centrat în careu pentru Babovic, care a reluat din întoarcere puțin pe lângă bara din dreapta porții lui Cojocaru.

Minutul 11 - Muniru înscrie pentru Steaua.

Minutul 8 - Primul gol marcat de Partizan.  Babovic deschide scorul după o gafă a lui Pap.

Minutul 3 - Chipciu și Varela au trecut pe lângă gol în același minut.

Minutul 1 - A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Partizan.

Înainte de debutul meciului STEAUA - PARTIZAN, a fost un moment de reculegere în memoria victimelor sârbe ale Operațiunii Furtuna, ultima mare bătălie a războiului de independență al Croației.

UPDATE 21:00: SCANDAL URIAȘ ÎNAINTE DE ÎNCEPEREA MECIULUI. Detalii AICI.

Știrea inițială:

STEAUA-PARTIZAN, LIVE TEXT. Partizan și Steaua vor da totul pe "Partizan Stadium", după 1-1 în manșa tur, pentru a prinde un loc în ultimul tur preliminar al celei mai galonate competiții europene.

STEAUA-PARTIZAN, LIVE TEXT. Ambele echipe se află la un singur meci distanță de garanția grupelor EL, dar și de posibilitatea de a spera în continuare la cea mai puternică rețetă financiară la nivel de cluburi.

STEAUA-PARTIZAN, LIVE TEXT. Meciul Steaua-Partizan decide echipa calificată în play-off-ul Champions League.

VEZI ȘI: Suma colosală pe care o încasează Steaua dacă trece de Partizan