Steaua a pierdut la Ploieşti, cu Astra, scor 1-2

Steaua
Steaua

Steaua a fost învinsă, duminică, în deplasare, de Astra Ploieşti, cu scorul de 1-2 (0-1).

Gazdele au deschis scorul în minutul 38, din penalty, transformat de N’Doye, după un fault a lui Geraldo asupra lui Miranda. După pauză, Fatai, în minutul 53, a profitat de o greşeală a lui Iliev şi l-a învins pe Tătăruşanu. Steliştii au redus din handicap abia în minutul 90+2, prin Mihai Costea, care a şutat de la 18 metri.

Finanţatorul Stelei, Gigi Becali, a părăsit stadionul ăn minutul 65. „Echipa pe care o vreau eu nu este asta, care e condusă cu 2-0 de Astra. De asta am plecat. Am dominat toată prima repriză, a făcut însă Latovlevici acea greşeală. Deomdată, nu vreau să mă implic! Dacă lucrurile nu vor merge, nu o să fiu nebun şi am să mă implic!”, a spus Becali la DigiSport