Sportul Studenţesc, tot mai aproape de Liga a 2-a: 0-1 cu Gaz Metan Mediaş

Echipa Sportul Studenţesc a pierdut pe teren propriu meciul cu Gaz Metan Mediaş cu scorul de 0-1. Unicul gol al partidei a fost înscris de brazilianul Eric, în minutul 65, din lovitură de pedeapsă. Jucătorul de la Mediaş a ajuns la 10 goluri marcate în acest sezon. În minutul 78, mijlocalul bucureştean Ferfelea a ratat un penalty prin care putea să egaleze pe tabela de marcaj.

Gaz Metan Mediaş ocupă locul 7 în clasament, cu 34 de puncte, la egalitate cu Rapid şi Dinamo, în timp ce Sportul Studenţesc este pe ultima poziţie, a 18-a, cu doar 10 puncte.