SIMONA HALEP - TSVETANA PIRONKOVA LIVE TEXT la Eastbourne

SIMONA HALEP - TSVETANA PIRONKOVA LIVE TEXT la Eastbourne. Simona Halep se duelează cu Tsvetana Pironkova miercuri, începând cu ora 18:00. Este al doilea meci în care Simona Halep joacă astăzi. Partida Simona Halep - Tsvetana Pironkova este transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.

LIVESCORE: Simona Halep- Tsvetana Pironkova 2-1 (la seturi)

SETUL 3:

Halep-Pironkova 7-5. GAME! SET! MECI. Simona Halep se impune și se califică mai departe.

Halep-Pironkova 6-5. Halep face break-ul și totodată un pas imens pentru câștigarea meciului.

Halep-Pironkova 5-5. Suspans prelungit. Soarta meciului nedecisă încă.

Halep-Pironkova 5-4. Pironkova își câștigă serviciul, iar Halep trebuie să trateze cu maximă prudență următorul game.

Halep-Pironkova 4-4. Halep își câștigă serviciul.

Halep-Pironkova 3-4. Rebreak Simona Halep.

Halep-Pironkova 2-4. Break pentru Pironkova.

Halep-Pironkova 2-3. Se merge cap la cap în acest set decisiv.

Halep-Pironkova 2-2. Simona Halep revine rapid și egalează.

Halep-Pironkova 1-2. Pironkova se impune de asemenea foarte greu, după un break ce a durat aproximativ zece minute.

Halep-Pironkova 1-1. Simona Halep egalează foarte greu în debutul setului trei.

Halep-Pironkova 0-1. Pironkova câștigă primul game al setului decisiv.

SETUL 2:

SET ! Simona Halep câștigă setul DOI la Tiebreak cu scorul de 7-4.

Halep-Pironkova  6-6. Pironkova câștigă serviciul și se ajunge la TIEBREAK

Halep-Pironkova  6-5. Halep la doar un game de câștigarea setului.

Halep-Pironkova  5-5. Pironkova revine în setul doi, după două game-uri consecutive câștigate.

Halep-Pironkova  5-4. Rebreak făcut de Pironkova. Suspansul se prelungește.

Halep-Pironkova  5-3. Break pentru Halep care servește pentru egalarea la seturi.

Halep-Pironkova  4-3. Simona Halep reușește trei game-uri consecutive și revine în avantaj.

Halep-Pironkova  3-3. Simona Halep face un break important.

Halep-Pironkova  2-3. Halep rămâne aproape însă are dezvantajul unui serviciu pierdut.

Halep-Pironkova 1-3. Halep a avut șansa rebreak-ului după reluarea meciului, însă nu a profitat de ea.

Halep- Pironkova 1-2. Din nou break în setul secund. Halep își pierde serviciu

Halep- Pironkova 1-1 Simona recuperează un break foarte important

Halep- Pironkova 0-1. Pironkova reușește break-ul în debutul setului secund

SETUL 1 SIMONA HALEP - TSVETANA PIRONKOVA 0 - 1 6-7 (6-7)

6 - 7 Pironkova câștigă un set dominat de Halep. Pironkova a salvat 6 mingi de set

6 - 6 Simona egalează. Setul va avea tie break

6 - 5 Pironkova trece în avantaj

5 - 5 Bulgăroaica egalează

5 - 4 Simona ratează șansa să închide setul

5 - 3 Românca se apropie de câștigarea setului.

4 - 3 Încă un game pentru Pironkova.

4 - 2 Simona Halep își face serviciul la 0.

3 - 2 Game câștigat la 0 de Pironkova.

3 - 1 Game câștigat ușor de Simona Halep pe propriul serviciu.

2 - 1 Break la 0 câștigat de româncă.

1 - 1 Egalitate.

0 - 1 Primul game din acest meci este câştigat de Tsvetana Pironkova.

0 - 0 Meciul a început.

SIMONA HALEP - TSVETANA PIRONKOVA LIVE TEXT la Eastbourne. Simona Halep și Tsvetana Pironkova s-au înfruntat o singură dată, în 2015, în optimi la Dubai. Atunci, Simona Halep s-a impus în două seturi, scor 6-4, 6-3.

SIMONA HALEP - TSVETANA PIRONKOVA LIVE TEXT la Eastbourne. Simona Halep, numărul doi mondial, s-a calificat, miercuri, în optimile de finală ale turneului WTA de la Eastbourne (Marea Britanie), în timp ce Monica Niculescu s-a oprit în runda secundă.

SIMONA HALEP - TSVETANA PIRONKOVA LIVE TEXT la Eastbourne. Simona Halep, a doua favorită a turneului, s-a impus cu 3-6, 6-3, 6-2 în fața chinezoaicei Ying-Ying Duan (27 ani, 64 WTA), într-o oră și 42 de minute, meciul continuând de la 2-1 pentru asiatică, scor la care fusese întrerupt marți, din cauza ploii.

SIMONA HALEP - TSVETANA PIRONKOVA LIVE TEXT la Eastbourne. Pentru Simona Halep (25 ani) a fost primul său meci pe iarbă și tot primul după finala de la Roland Garros, pierdută în fața letonei Jelena Ostapenko.

SIMONA HALEP - TSVETANA PIRONKOVA LIVE TEXT la Eastbourne. Meciul dintre Simona Halep și Tsvetana Pironkova este programat pentru miercuri, ora 18:00, și va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.