SIMONA HALEP - SVETLANA KUZNETSOVA LIVE SCORE la MONTREAL

SIMONA HALEP  - SVETLANA KUZNETSOVA LIVE SCORE la MONTREAL. Simona Halep joacă vineri cu Svetlana Kuznetsova în sferturile de finală de la Montreal. Meciul dintre Simona Halep și Svetlana Kuznetsova este programat pentru ora 19:30 și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

Simona Halep a înfrânt-o pe numărul 11 WTA, Svetlana Kuznetsova, în sferturile de finală de la Montreal. Începutul partidei a fost unul defavorabil româncei, dar seturile 2 și 3 au fost câștigate clar de Simona Halep cu 1-6, 1-6.

6-3

SIMONA HALEP  - SVETLANA KUZNETSOVA LIVE SCORE la MONTREAL. Simona Halep, finalistă anul trecut la turneul canadian, a dispus în optimi de Karolina Pliskova (Cehia), cu 6-3, 6-3.

SIMONA HALEP  - SVETLANA KUZNETSOVA LIVE SCORE la MONTREAL. Svetlana Kuznetsova (31 ani, 11 WTA) s-a impus și ea în fața unei reprezentante a Cehiei, Petra Kvitova (13 WTA), cu 7-6 (2), 6-3, aceasta fiind doar a doua victorie a Svetlanei în șase meciuri cu Kvitova.

SIMONA HALEP  - SVETLANA KUZNETSOVA LIVE SCORE la MONTREAL. Nu este prima dată când Simona Halep o întâlnește pe Svetlana Kuznetsova.

SIMONA HALEP  - SVETLANA KUZNETSOVA LIVE SCORE la MONTREAL. Simona Halep și Svetlana Kuznetsova s-au înfruntat până acum de șase ori, iar scorul este egal, 3-3, românca obținând una dintre victorii chiar la Toronto.

SIMONA HALEP  - SVETLANA KUZNETSOVA LIVE SCORE la MONTREAL. Rusoaica s-a impus în prima confruntare, din 2011, cu 6-0, 6-4 în turul al doilea la Miami, dar apoi au urmat două succese ale Simonei Halep, în 2011, în primul tur la Toronto, cu 4-6, 6-4, 6-3, și în 2013 la Roma, în primul tur, cu 6-1, 6-1. Kuznetsova a ieșit învingătoare în 2014, în optimi la Stuttgart, cu 7-5, 7-6 (4), Simona Halep a câștigat în același an la Roland Garros, în sferturi, cu 6-2, 6-2, iar rusoaica s-a impus în ultimul meci, anul acesta în semifinale la Sydney, cu 7-6 (5), 4-6, 6-3.

SIMONA HALEP  - SVETLANA KUZNETSOVA LIVE SCORE la MONTREAL. La Toronto, anul acesta, Simona Halep a trecut de Daria Gavrilova (Australia) și Karolina Pliskova, în timp ce Kuznetsova le-a învins pe compatrioata sa Ala Kudriavțeva și pe Petra Kvitova.

SIMONA HALEP  - SVETLANA KUZNETSOVA LIVE SCORE la MONTREAL. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a vedea cum se va termina meciul dintre Simona Halep și Svetlana Kuznetsova. Partida va începe la ora 19:30.