Simona Halep, REACȚIE după victoria cu Garbine Muguruza

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Stuttgart. Românca a învins-o în turul 2 al competiției pe iberica Garbine Muguruza, în trei seturi, scor 3-6, 6-1, 6-3.

"Am schimbat tactica puţin în setul secund, am fost mai agresivă. Am trimis mingile mai rapid şi cred că ăsta a fost cel mai important moment în acest meci.

Pe final am fost atentă şi m-am luptat enorm.", a spus Simona Halep, după prima victorie obținută în fața ibericei Garbine Muguruza, potrivit site-ului oficial WTA, scrie Digi Sport.

VEZI ȘI: SIMONA HALEP s-a calificat în SFERTURI DE FINALĂ la STUTTGART, după 3-6, 6-1, 6-3 cu GARBINE MUGURUZA