Simona Halep, prima reacție după meciul cu Agnieszka Radwanska

Simona Halep, numărul 2 WTA, a vorbit, joi, la scurt timp după înfrângerea suferită din grupele la Turneul Campioanelor în fața polonezei Agnieszka Radwanska, despre momentul în care a simțit că pierde meciul și că va părăsi competiția.

Principala favorită a Turneului Campioanelor, Simona Halep, părăsește competiția după ce, astăzi, a pierdut duelul cu Agnieszka Radwanska, locul 6 WTA, din ultima etapă a Grupei Roșii de la Singapore, scor 6-7 (5), 1-6, după o oră și 44 de minute de joc.

Ulterior, Simona a oferit o primă declarație, în care a explicat ce s-a întâmplat în timpul meciului.

"Mă duc acasă, e vacanță, va fi bine. Cred că am avut un an bun, sincer. În ultimul set, am fost terminată. Nu mai aveam nici un pic de energie. Eram foarte obosită. Când am pierdut șansa de a câștiga primul set, cred că s-a dus și meciul", a declarat Simona Halep, citează gsp.ro.