SIMONA HALEP - MONICA NICULESCU LIVE SCORE finală MONTREAL

SIMONA HALEP - MONICA NICULESCU LIVE SCORE finală MONTREAL. Simona Halep și Monica Niculescu joacă duminică seară în finala turneului de la Montreal cu echipa formată din rusoaicele Ekaterina Makarova / Elena Vesnina. Meciul Simona Halep / Monica Niculescu și Ekaterina Makarova / Elena Vesnina va fi transmis în format LIVE SCORE începând cu ora 23:00.

La festivitatea care a urmat finalei de dublu de la Montreal, Monica Niculescu a declarat: "Vreau să le felicit pe cele două adversare, formează o echipă foarte bună. Le doresc succes în viitor. Îi mulțumesc Simonei pentru că a jucat cu mine. M-am distrat alături de ea și mi-am îmbunătățit jocul. Le mulțumesc organizatorilor turneului pentru wild card. Le mulțumesc suporterilor", a adăugat Monica Niculescu care a transmis și un mesaj în română pentru suporterii români din tribune.

Setul 2: SIMONA HALEP/MONICA NICULESCU - EKATERINA MAKAROVA/ELENA VESNINA LIVE SCORE finală MONTREAL

6-7 Perechea Ekaterina Makarova/Elena Vesnina câștigă finala probei de dublu din cadrul turneului de la Montreal, la capătul unui meci care a durat o oră și 35 de minute

6-6 Setul al doilea se decide la tie-break

5-6 Break pentru perechea Ekaterina Makarova/Elena Vesnina

5-5 Din nou egalitate și va servi Monica Niculescu

5-4 Monica face un joc fantastic la fileu și game-ul revine româncelor, însă urmează Vesnina la serviciu

4-4 Perechea din Rusia reuşește să-şi facă serviciul şi egalează

4-3 Punct important câștigat de Simona Halep/Monica Niculescu

3-3 Româncele restabilesc egalitatea

2-3 Game câștigat de rusoaice

2-2 Rebreak pentru sportivele noastre. Urmază la serviciu Simona Halep

1-2 Break pentru perechea din Rusia. Simona Halep şi Monica Niculescu au profitat de pauză pentru a primi indicații de la antrenorul Călin Ciorbagiu

1-1 Ekaterina Makarova/Elena Vesnina egalează

1-0 Început bun în setul doi pentru românce după un schimb superb de mingi

A început setul al doilea. Simona Halep este la serviciu

Setul 1: SIMONA HALEP/MONICA NICULESCU - EKATERINA MAKAROVA/ELENA VESNINA LIVE SCORE finală MONTREAL.

Meciul a început după ora 23:10

3-6 Ekaterina Makarova/Elena Vesnina câștigă primul set

3-5 Break pentru perechea Ekaterina Makarova/Elena Vesnina care măresc avantajul pentru prima dată în această partidă

3-4 Fiecare echipă și-a câștigat serviciul până acum. Rusoaicele conduc din nou

3-3 Se restabilește egalitatea

2-3 Un nou game câștigat de Ekaterina Makarova/Elena Vesnina

2-2 Monica Niculescu a fost la serviciu și româncele și-au adjudecat game-ul

1-2 Game pentru rusoaice, după un schimb de mingi spectaculos

1-1 Româncele egalează

0-1 Perechea Ekaterina Makarova/Elena Vesnina câștigă primul game al finalei pe propriul serviciu

SIMONA HALEP - MONICA NICULESCU LIVE SCORE finală MONTREAL. Va fi o zi de foc pentru Simona Halep cu atât mai mult cu cât, înainte de proba la dublu, va juca și la simplu cu Madison Keys.

SIMONA HALEP - MONICA NICULESCU LIVE SCORE finală MONTREAL. Simona Halep și Monica Niculescu s-au calificat, sâmbătă, în finala probei de dublu din cadrul turneului de la Montreal după 6-3, 2-6, 10-6 cu slovenele Andreja Klepac/Katarina Srebotnik.

SIMONA HALEP - MONICA NICULESCU LIVE SCORE finală MONTREAL. Simona Halep, care tot sâmbătă obținuse și calificarea în finala de simplu, după un succes în trei seturi în fața germancei Angelique Kerber, va juca în premieră ambele finale la un turneu din circuitul WTA.

SIMONA HALEP - MONICA NICULESCU LIVE SCORE finală MONTREAL. Simona Halep și Monica Niculescu au luat primul set cu 6-3, l-au cedat clar pe al doilea, cu 2-6, câștigând în super tie-break cu 10-6, după ce au fost conduse cu 6-3.

SIMONA HALEP - MONICA NICULESCU LIVE SCORE finală MONTREAL. Cele două românce s-au impus într-o oră și 16 minute. Halep a mai jucat o oră și 38 de minute în semifinala de simplu cu Kerber, pe care a învins-o cu 6-0, 3-6, 6-2.

SIMONA HALEP - MONICA NICULESCU LIVE SCORE finală MONTREAL. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a vedea cum se va desfășura meciul dintre echipa Simona Halep / Monica Niculescu și Ekaterina Makarova / Elena Vesnina. Partida va fi transmisă în format LIVE SCORE începând cu ora 23:00.