SIMONA HALEP - ISABELLA SHINIKOVA LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN

SIMONA HALEP - ISABELLA SHINIKOVA LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Simona Halep joacă joi cu Isabella Shinikova la BRD BUCHAREST OPEN.

6-3. Simona Halep câștigă meciul și se califică în următoarea rundă.

5-3. Shinikova face rebreak din nou!

5-2. Simona Halep face și ea break și nu-i permite adversarei să reducă din diferență.

4-2. Primul break, reușit de Isabela Shinikova!

4-1. Simona Halep reușește un nou break și se îndreaptă rapid spre câștigarea meciului.

3-1. Românca se distanțează după ce câștigă propriul serviciu.

2-1. Simona face și în acest set break-ul, devreme

1-1. Simona Halep egalează!

0-1. Shinikova câștigă pe serviciul propriu.

- A început setul 2.

6-4. Simona câștigă primul set!

5-4. Shinikova se aproprie de Simona. Jucătoarea noastră va servi pentru set.

5-3. Simona se află la doar un game distanță de căștigarea primului set.

4-3. Isabella Shinikova își câștigă din nou serviciul și nu-i permite Simonei să se distanțeze la mai mult de două game-uri.

4-2. Simona Halep se distanțează din nou la două game-uri de adversara sa.

3-2. Shinikova reduce din diferență, câștigându-și serviciul.

3-1. Sportiva noastră se distanțează la 2 game-uri.

2-1. Simona Halep reușete break-ul devreme în meci!

1-1. Simona câștigă și ea pe serviciu propriu.

0-1. Isabela Shinikova câștigă pe serviciul ei, primul game al meciului.

- A început meciul

Meciul dintre Simona Halep și Isabella Shinikova este programat pentru ora 18:30 și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

SIMONA HALEP - ISABELLA SHINIKOVA LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Simona Halep, principala favorită, s-a calificat în optimile de finală ale turneului BRD Bucharest Open după ce a dispus în trei seturi de cehoaica Barbora Krejcikova, 3-6, 6-1, 6-1, marți, la Arenele BNR din Capitală.

SIMONA HALEP - ISABELLA SHINIKOVA LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Simona Halep a obținut o victorie muncită, într-o oră și 42 de minute, la capătul unui meci mai dificil decât se aștepta campioana noastră.

SIMONA HALEP - ISABELLA SHINIKOVA LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Simona Halep (24 ani), numărul cinci mondial, a început greoi și a făcut față cu greu jocului agresiv al Barborei Krejcikova (20 ani, 200 WTA), care s-a desprins la 3-0, iar apoi a condus cu 4-1, 5-2 și a luat primul set cu 6-3, fructificând a patra sa minge de set.

SIMONA HALEP - ISABELLA SHINIKOVA LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. "Sunt bucuroasă că joc la acest turneu, am amintiri frumoase din 2014. Sper să repet același rezultat. Nu o să fie ușor și nu știu ce va fi. Dar eu voi da totul ca să câștig. O să vedem duminică dacă voi ajunge în finală. Eu mă simt bine, sunt sănătoasă. Față de 2014 am un pic mai multă experiență, jocul meu nu știu dacă s-a schimbat foarte mult, dar încerc să progresez cât mai mult. Sunt destul de agresivă acum, am jucat un tenis destul de bun la Wimbledon, iar mental sunt bine", a spus Simona Halep.

SIMONA HALEP - ISABELLA SHINIKOVA LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Meciul dintre Simona Halep și Isabella Shinikova va fi transmis începând cu ora 18:30 în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.