€ 5.0918
|
$ 4.3226
|
Curs valutar: € 5.0918
|
$ 4.3226
 

Simona Halep, învinsă de Agnieszka Radwanska. LOVITURA lunii septembrie
Autor: Anca Murgoci

simona_halep_10776400

Simona Halep a fost învinsă de Agnieszka Radwanska la lovitura lunii septembrie. Pe locul doi s-a clasat sportiva noastră.

Un punct câştigat de Agnieszka Radwanska în meciul cu Dominika Cibulkova din semifinalele turneului de la Tokyo a fost votat de fani pe site-ul WTA drept "lovitura lunii septembrie", în timp ce Simona Halep a ocupat locul al doilea în această anchetă.

Reuşita polonezei a întrunit 54% din voturi, în timp ce sportiva noastră a primit 32%.

[citeste si]

Simona Halep a fost nominalizată la lovitura lunii septembrie cu un punct câştigat în meciul disputat cu sportiva britanică Johanna Konta, în optimile de finală ale turneului de la Wuhan. La scorul 4-1 în decisiv, Halep a anulat o posibilitate de break, cu o minge trimisă cu dreapta în cross, dintr-o poziţie dificilă. Simona Halep a pierdut în cele din urmă acea partidă, după ce a condus cu 5-1 în setul decisiv, scrie Digi Sport.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
În plină criză economică și petrolieră, PSD ar trebui să iasă de la guvernare?
Da
Nu
Trimite răspunsul
x close