Simona Halep - Elise Mertens, rezultat final, optimi Roland Garros - live text

Simona Halep

Simona Halep și Elise Mertens s-au duelat astăzi la Roland Garros pentru un loc în sfeturile prestigiosului turneu. Halep a defilat după un meci excelent și s-a impus cu 6-2 / 6-1.

HALEP - MERTENS SET 2  6-1

6-1 FINAL!!! HALEP E ÎN SFETURI!!!!

5-1 Mertens reușește break-ul câștigă primul game din setul secund. Belgianca va servi să rămână în meci

5-0 Simona joacă incredibil!!!! Un nou break la zero! Mertens e dărâmată. Halep servește pentru set

4-0 Halep e cu un pas în sferturi

3-0 Fabulos! Break la zero reușit se Simona Halep! Românca joacă excelent

2-0 Halep joacă excelent și își face serviciul! Simona se îndreaptă spre sferturi

1-0 Simona începe setul secund cu un break!

HALEP - MERTENS  SET 1 6-2

6-2 Set SIMONA HALEP!!!!

5-2 Formidabil! Break Simona Halep! Românca servește pentru set

4-2 Halep se distanțează din nou după un game muncit

3-2 Belgianca reduce din handicap

3-1 Simona Halep se distanțează

2-1 Break reușit de Halep după un game foarte lung și disputat. Simona va servi pentru a se distanța în set

1-1 Halep egalează rapid

0-1 Mertens începe și își face serviciul

Știrea inițială:

HALEP - MERTENS, rezultat final, optimi Roland Garros Simona Halep este singura româncă rămasă în competiție.

HALEP - MERTENS, rezultat final, optimi Roland Garros Jucătoarea noastră are parte de o confruntare dificilă împotriva lui Elise Mertens, una din cele mai în formă sportive WTA din 2018.

HALEP - MERTENS, rezultat final, optimi Roland Garros Simona Halep (26 de ani, 1 WTA) va trebui să treacă de Elise Mertens (Belgia, 23 de ani, 16 WTA) pentru a se califica în sferturile de finală de la Roland Garros. Belgianca are victorii pe linie, ultima înfrângere fiind suferită tocmai în fața Simonei Halep.

HALEP - MERTENS, rezultat final, optimi Roland Garros Liderul mondial a jucat acum mai puţin de o lună contra adversarei de azi, iar victoria i-a revenit categoric, la Madrid, scor 6-0, 6-3. Totuși, pe Simona o va aștepta o înfruntare mult mai grea.

HALEP - MERTENS, rezultat final, optimi Roland Garros Partida dintre Halep și Mertens va începe azi de la ora 12:00. Meciul va fi transmis de Eurosport, dar și în format live text pe WWW.DCNEWS.RO.