SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA LIVE TEXT la ROLAND GARROS

Roland Garros

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA LIVE TEXT la ROLAND GARROS. Simona Halep joacă în sferturile de finală ale turneului de la Roland Garros, cu ucraineanca Elina Svitolina. Meciul dintre Simona Halep și Elina Svitolina va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO începând cu ora 15:00.

LIVESCORE SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA 2-1 (la seturi)

SETUL TREI:

Halep- Svitolina 6-0. Halep se răzbună pentru pierderea finalei de la Roma. 3-6, 7-6, 6-0

Halep- Svitolina 5-0. Simona e la un singur pas de semifinalele de la Roland Garros.

Halep- Svitolina 4-0. Simona e la doar două game-uri de câștigarea unui meci care la un moment dat părea pierdut.

Halep- Svitolina 3-0. Break Halep!!! Simona e de neoprit!

Halep- Svitolina 2-0. Început incredibil de set pentru Simona, care a început să lovească din ce în ce mai bine, fiind clar la controlul meciului.

Halep- Svitolina 1-0. Simona începe perfect setul decisiv, cu un break consistent.

SETUL DOI:

Halep- Svitolina 7-6. Revenire spectaculoasă a sportivei noastre. 1-1

Halep- Svitolina 6-6. Game Svitolina. Avem tie-break în actul secund.

Halep- Svitolina 6-5. Simona continuă revenirea miraculoasă și trece în avantaj în setul secund, după 5 game-uri câștigate la rând. La 40-40, Simona a reușit punctul meciului.

Halep- Svitolina 5-5. Break Halep.

Halep- Svitolina 4-5. Simona își face serviciul, dar mai are nevoie de un break pentru a salva meciul.

Halep- Svitolina 3-5. Simona face un nou break, practicând un joc încântător.

Halep- Svitolina 2-5. Halep nu se lasă.

Halep- Svitolina 1-5. Elina este la doar un game de câștigarea meciului.

Halep- Svitolina 1-4. Un retur direct câștigător îi aduce trei mingi consecutive de break Svitolinei, iar prima este fructificată.

Halep- Svitolina 1-3. Un as servit de Elina duce scorul la 40-0. O nouă greșelă făcută de Halep duce scorul la 3-1.

Halep- Svitolina 1-2. Game Halep!

Halep- Svitolina 0-2. Svitolina ia o opțiune serioasă pentru câștigarea meciului.

Halep- Svitolina 0-1. Halep începe prost și setul doi. Svitolina face break-ul.

Sfârșitul setului unu.

Halep- Svitolina: 3-6 FINAL DE SET. Simona Halep pierde primul set după ce a dat impresia că poate reveni.

Halep- Svitolina 3-5

Halep- Svitolina 2-5

Halep- Svitolina 1-5

Halep- Svitolina 0-5 . Simona face tot posibilul să revină în joc și are două mingi de re-break, după un retur puternic, dar fără rezultat.

Halep- Svitolina 0-4

Halep- Svitolina 0-3.

Halep- Svitolina 0-2. Break Svitolina.

Halep- Svitolina 0-1. Elina începe bine meciul și ajunge repede la 40 zero, folosindu-se de lovituri lungi care o deranjează pe Simona. Game alb pentru Svitolina.

---

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA LIVE TEXT la ROLAND GARROS. Simona Halep și Elina Svitolina s-au mai duelat.

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA LIVE TEXT la ROLAND GARROS. Ele sunt la egalitate în privința meciurilor directe, 1-1, după ce Simona Halep s-a impus cu 6-1, 6-1 în 2013, la Sofia, iar Elina Svitolina a învins-o recent, în finala turneului de la Roma, cu 4-6, 7-5, 6-1, profitând de accidentarea româncei la gleznă.

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA LIVE TEXT la ROLAND GARROS. Simona Halep s-a calificat în stil de mare campioană în sferturile de finală ale turneului de la Roland Garros, după ce a învins-o, luni, pe Carla Suarez Navarro (Spania), cu 6-1, 6-1.

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA LIVE TEXT la ROLAND GARROS. Elina Svitolina a învins-o luni pe croata Petra Martic, cu 4-6, 6-3, 7-5.

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA LIVE TEXT la ROLAND GARROS. Meciul dintre Simona Halep și Elina Svitolina este programat pentru miercuri, în jurul orei 15:00. Partida va fi transmisă în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.