SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA în semifinale la TORONTO SCOR. REZULTAT

Simona Halep, numărul doi mondial, a fost învinsă de Elina Svitolina cu un scor categoric, 6-1, 6-1, sâmbătă, în semifinalele turneului de la Toronto.

---

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA în semifinale la TORONTO SCOR. Simona Halep se duelează cu Elina Svitolina în semifinale la Toronto. Meciul dintre Simona Halep și Elina Svitolina este programat în noaptea de sâmbătă spre duminică, 12 - 13 august, la ora 01:00. Scorul partidei îl veți afla pe WWW.DCNEWS.RO.

SETUL 2 SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA

1 - 6 Semifinală nefericită pentru Simona Halep. A fost învinsă de Elina Svitolina.

1 - 5 Game Simona! Românii o încurajează din tribune.

0 - 5 Încă nu este gata meciul, dar situația este critică pentru Simona Halep.

0 - 4 Svitolina se apropie de câștigarea meciului.

0 - 3 Elina Svitolina face un nou break.

0 - 2 Svitolina nu îi dă nicio șansă româncei. Oamenii din tribună se aud cum strigă: "Hai, Simona, hai!".

0 - 1 Svitolina face break-ul încă din primul game.

0 - 0 A început setul doi cu Simona Halep la serviciu.

SETUL 1 SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA

1 - 6 Primul set a fost câștigat de Svitolina după 26 minute de joc.

1 - 5 Primul game al Simonei Halep în acest meci!

0 - 5 După 17 minute de joc, Svitolina se apropie de câștigarea primului set.

0 - 4 Sportiva noastră încă nu se regăsește pe teren. Dublu break pentru Svitolina!

0 - 3 Trei game-uri s-au dus în mai puțin de șapte minute. Simona Halep pare că nu își găsește ritmul.

0 - 2 Început nefavorabil pentru româncă. Elina Svitolina a făcut primul break al partidei.

0 - 1 Svitolina își face serviciul și deschide scorul.

0 - 0 Simona Halep și Elina Svitolina și-au făcut apariția pe teren. Până acum jumătate de oră a plouat la Toronto, dar acum vremea ține cu jucătoarele și iată că programul nu a mai fost perturbat, așa cum s-a întâmplat cu o zi în urmă. Partida începe cu Svitolina la serviciu.

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA în semifinale la TORONTO SCOR. Nu este prima dacă când se întâlnesc. Simona Halep s-a mai duelat cu Elina Svitolina.

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA în semifinale la TORONTO SCOR. Simona Halep conduce cu 3-1 în meciurile cu Elina Svitolina, pe care a învins-o în 2013, la Sofia, cu 6-1, 6-1, în 2014, în Fed Cup, la Budapesta, cu 6-3, 7-5, și anul acesta, în sferturi la Roland Garros, cu 3-6, 7-6 (6), 6-0.

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA în semifinale la TORONTO SCOR. Singurul succes al ucrainencei a fost în finala turneului de la Roma, în primăvară, cu 6-4, 5-7, 1-6, după ce Simona Halep s-a accidentat în setul al doilea.

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA în semifinale la TORONTO SCOR. Simona Halep vine după o zi plină. Românca a învins-o pe Caroline Garcia (Franța), cu 6-4, 6-2, după o oră și 11 minute de joc.

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA în semifinale la TORONTO SCOR. Elina Svitolina este ultima jucătoare calificată în semifinalele de la Rogers Cup. Jucătoarea din Ucraina a învins-o pe Garbine Muguruza cu scorul 4-6, 6-4, 6-3.