SIMONA HALEP - ELENA VESNINA LIVE TEXT, în TURUL 2, la DOHA, marți, de la ora 18:00

SIMONA HALEP - ELENA VESNINA LIVE TEXT. Simona Halep joacă marți, 23 februarie, cu Elena Vesnina (118 WTA), în turul 2 de la Doha. Meciul va începe la ora 18:00 și va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.

6-1 - Simona Halep a pierdut meciul cu Elena Vesina.

5-1 - Setul decisiv se aproprie de final. Elena Vesina face 5-1, iar lucrurile nu arată deloc bine pentru Simona.

4-1 - Elena Vesina se aproprie de o victorie colosală.

3-1 - Simona Halep mai pierde un game și Vesina se distanțează în setul decisiv.

2-1 - Elena Vesina preia conducerea.

1-1 - Simona Halep egalează.

0-1 - Elena Vesina câștigă primul game al setului decisiv.

A început setul al treilea

4-6 - Simona Halep pierde al doilea set după ce a condus cu 4-1. Meciul se va decide în setul 3.

4-5 - Elena Vesina preia conducerea în setul secund, după ce a fost condusă cu 4-1.

4-4 - Simona Halep este egalată și setul secund este relansat.

4-2 - Elena Vesina încearcă să revină în acest set și reduce din diferență pe serviciul Simonei.

4-1 - Simona Halep câștigă gameul 5 din setul secund. Se pare că Elena Vesina a cedat după efortul extraordinar depus în primul set.

3-1 - Elena Vesina recuperează un game și reduce din diferență.

3-0 - Simona Halep câștigă al treilea game consecutiv, iar acest set pare că va avea o direcție clară.

2-0 - Simona se distanțează.

1-0 - Simona Halep câștigă primul game al setului secund.

A început setul 2

7-6 - Simona Halep reușește să câștige primul set după o oră și 13 minute.

6-6 - Simona reușește să egaleze. Primul set se joacă în continuare

5-6. Vesina mai câștigă un game și preia conducerea în primul set.

5-5 - Elena Vesina nu o lasă pe Halep să câștige ușor.

5-4 - Simona prea conducerea în finalul setului și se aproprie de câștigarea acestuia.

4-4 - Elena Vesina o egalează pe sportiva noastră.

4-3 -  Simona bifează o dreaptă cross lovită de peste umar. Apoi, Halep face o dublă greșeală, însă revine grație backhandului (are avantaj). Fileul este de partea Simonei, mingea cade în terenul adversarei, iar Halep conduce cu 4-3 în primul set.

3-3 - Simona Halep este egalată.

3-2 - Simona reușește să preia conducerea pe serviciul propriu.

2-2 - Simona Halep o egalează pe Elena Vesina.

1-2 - Vesina preia conducerea.

1-1 -Elena Vesina reușește să egaleze pe serviciul ei.

1-0 - Simona câștigă, nu însă fără unele emoții.

Meciul a început cu Simona Halep la serviciu.

------

SIMONA HALEP - ELENA VESNINA LIVE TEXT. Simona Halep și Elena Vesnina s-au mai întâlnit o dată. Meciul din optimile din 2011 de la Auckland a fost adjudecat de românca de 24 de ani, după ce, la scorul 2-6, 6-4, 4-0 pentru Simona Halep, adversara ei a cedat.

SIMONA HALEP - ELENA VESNINA LIVE TEXT. Pentru a se duela cu Simona Halep, Elena Vesnina a eliminat-o pe Caroline Garcia (33 WTA), după o victorie în două seturi, 6-3, 7-5.

SIMONA HALEP - ELENA VESNINA LIVE TEXT. Acesta va fi al optulea meci din acest an pentru Simona Halep, în circuitul de simplu, în care aceasta a înregistrat trei victorii şi patru înfrângeri.

SIMONA HALEP - ELENA VESNINA LIVE TEXT. Amintim că luni, perechea formată din Simona Halep şi Raluca Olaru a fost învinsă cu 5-7, 4-6, de cuplul sloven Andreja Klepac/Katarina Srebotnik, în runda inaugurală a probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Doha (Qatar), dotat cu premii totale de 2.517.250 dolari.

SIMONA HALEP - ELENA VESNINA LIVE TEXT. Meciul dintre Simona Halep și Elena Vesnina va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO începând cu ora 18:00. Stați cu noi pentru a afla care este desfășurarea partidei.