SIMONA HALEP - EKATERINA MAKAROVA LIVE TEXT, în TURUL 3 de la INDIAN WELLS luni, ora 06:45

Simona Halep a învins-o pe Ekaterina Makarova luni, 14 martie, în turul trei de la Indian Wells, scor 6-2, 6-4. În turul următor, Simona Halep va juca cu Barbora Strycova, locul 37 WTA.

SETUL 2: SIMONA HALEP - EKATERINA MAKAROVA

Doar o oră și 5 minute a durat partida care o duce pe Simona Halep în optimi la Indian Wells.

6-4 Simona Halep a câștigat meciul cu Ekaterina Makarova.

5-4 Simona Halep este la un game de finalul partidei. În aceste momente, Darren Cahill a coborât din tribună pentru a-i da indicații româncei.

4-4 Sportiva noastră face două erori neforțate la finalul game-ului. Schimbă racheta între game-uri.

4-3 Simona Halep rămâne în avantaj.

3-3 Ekaterina Makarova își face serviciul cu emoții, iar tabela arată acum 3-3.

3-2 Game alb pentru sportiva noastră.

2-2 Rusoaica revine după ce Simona Halep a avut 2-0 în acest set.

2-1 Break alb reușit de Ekaterina Makarova.

2-0 Simona Halep face break-ul. Este 2-0 în acest moment, al șaselea game consecutiv câștigat de româncă.

1-0 Debut cu dreptul pentru Simona Halep și în setul doi.

SETUL 1: SIMONA HALEP - EKATERINA MAKAROVA

6-2 Simona Halep câștigă primul set. Primul set s-a încheiat după doar 25 de minute.

5-2 Game alb pentru Simona Halep! Este important să mențină acest ritm.

4-2 Simona Halep devine din ce în ce mai concentrată și reușește break-ul.

3-2 Simona Halep conduce în acest moment.

2-2 Ekaterina Makarova servește foarte bine.

2-1 Simona Halep închide game-ul cu un as.

1-1 Ekaterina Makarova servește la rândul ei solid și egalează.

1:0 Meciul a început cu Simona Halep la serviciu.

UPDATE 06:50: A început meciul dintre Simona Halep și Ekaterina Makarova.

------

SIMONA HALEP-EKATERINA MAKAROVA LIVE TEXT. Nu este prima dată când Simona Halep o întâlnește pe Ekaterina Makarova.

SIMONA HALEP-EKATERINA MAKAROVA LIVE TEXT. Simona Halep și Ekaterina Makarova s-au confruntat de trei ori, iar jucătoarea din Constanța conduce cu 2-1 la meciurile directe.

SIMONA HALEP-EKATERINA MAKAROVA LIVE TEXT. Simona Halep a câștigat primul meci în 2013, la New Haven, în sferturi, cu 6-1, 7-6 (6), Makarova s-a impus în 2015, la Australian Open, în sferturi, cu 6-4, 6-0, după care Simona a învins la Dubai, în sferturi, cu 6-3, 1-6, 7-5.

SIMONA HALEP-EKATERINA MAKAROVA LIVE TEXT. "Mă aştept la un meci greu. O cunosc, este destul de bună şi e o jucătoare de mâna stângă, deci nu este uşor să joci împotriva ei. Dar acum sunt încrezătoare, mă bucur pentru timpul petrecut pe teren şi mă simt pregătită să joc cât mai multe meciuri", a spus Simona Halep înainte de meciul de luni.

SIMONA HALEP-EKATERINA MAKAROVA LIVE TEXT. Simona Halep învins-o pe americanca Vania King, cu 6-1, 6-1, vineri, în runda a doua a turneului WTA Premier de la Indian Wells.

SIMONA HALEP-EKATERINA MAKAROVA LIVE TEXT. Simona Halep are de apărat nu mai puţin de 1.000 de puncte la Indian Wells, turneu pe care l-a adjudecat în 2015, după o finală câştigată dramatic în faţa Jelenei Jankovic, 2-6, 7-5, 6-4.

SIMONA HALEP-EKATERINA MAKAROVA LIVE TEXT. Meciul dintre Simona Halep și Ekaterina Makarova va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO. Partida nu va începe mai devreme de 06:45.