SIMONA HALEP - DUQUE MARINO LIVE TEXT la WASHINGTON

SIMONA HALEP - DUQUE MARINO LIVE TEXT la WASHINGTON. Simona Halep se duelează cu Mariana Duque Marino, o jucătoare aflată pe locul 115 în lume, în optimile de finală ale turneului WTA de la Washington.

LIVESCORE: Simona Halep-Duque Marino 2-1 (la seturi)

Setul trei:

Simona Halep-Duque Marino 6-2. BREAK! GAME! MECI!  Simona Halep merge în turul următor.

Simona Halep-Duque Marino 5-2. Halep își consolidează break-ul și este la doar un game de câștigarea meciului.

Simona Halep-Duque Marino 4-2. Break important reușit de Halep în finalul meciului. Este important să își câștige acum serviciul.

Simona Halep-Duque Marino 3-2. Simona Halep revine în avantaj. Păstrează avantajul serviciului.

Simona Halep-Duque Marino 2-2. Marino egalează. Se anunță un final foarte strâns.

Simona Halep-Duque Marino 2-1. Rebreak pentru Marino.

Simona Halep-Duque Marino 2-0. Break pentru Simona Halep.

Simona Halep-Duque Marino 1-0. Simona Halep începe din nou bine cu un game câștigat la zero.

--

Setul doi:

Simona Halep-Duque Marino 5-4. SET! Simona Halep oprește seria de trei game-uri consecutive a lui Marino și închide setul.

Simona Halep-Duque Marino 5-4. Revenire incredibilă a lui Marino care servește pentru egalare.

Simona Halep-Duque Marino 5-3. Marino nu renunță și se apropie. Halep servește din nou pentru set.

Simona Halep-Duque Marino 5-2. Marino amână deznodământul primului set printr-un break.

Simona Halep-Duque Marino 5-1. Halep face un nou break.

Simona Halep-Duque Marino 4-1. Simona Halep își consolidează avantajul.

Simona Halep-Duque Marino 3-1. Break foarte muncit de Halep. Cel mai lung game al meciului.

Simona Halep-Duque Marino 2-1. Rebreak rapid, din păcate. Marino revine rapid.

Simona Halep-Duque Marino 1-0. Game la zero pentru Simona Halep. Început mai bun al setului secund.

---

Simona Halep-Duque Marino 3-6. SET ! Simona Halep s-a apropiat până la avantaje, dar a pierdut în cele din urmă. Urmează setul doi.

Simona Halep-Duque Marino 3-5. Game câștigat foarte greu de Simona Halep. Jocul nu arată deloc bine pentru jucătoarea româncă.

Simona Halep-Duque Marino 2-5. Jucătoarea din Columbia se îndreaptă spre câștigarea primului set.

Simona Halep-Duque Marino 2-4. Halep câștigă primul game la zero.

Simona Halep-Duque Marino 1-4. Primele minute pe "hard" nu îi priesc pentru moment Simonei. Marino câștigă un nou game.

Simona Halep-Duque Marino 1-3. Gură de oxigen. Primul game câștigat de Simona Halep.

Simona Halep-Duque Marino 0-3. Game la zero pentru Duque Marino. Început slab pentru Simona.

Simona Halep-Duque Marino 0-2. Marino face break și se distanțează în startul meciului.

Simona Halep-Duque Marino 0-1. Marino câștigă primul game din meci.

A început meciul.

---
Știrea inițială

SIMONA HALEP - DUQUE MARINO LIVE TEXT la WASHINGTON. Până în prezent, Simona Halep a învins-o pe Mariana Duque Marino în singurul lor meci direct, în 2011, la Madrid, cu 6-3, 7-6 (6).

SIMONA HALEP - DUQUE MARINO LIVE TEXT la WASHINGTON. Simona Halep, principala favorită, s-a calificat, marți, în optimile de finală ale turneului WTA de la Washington, după ce a dispus de americanca Sloane Stephens cu 7-6 (3), 6-0.

SIMONA HALEP - DUQUE MARINO LIVE TEXT la WASHINGTON. Partida de joi dintre Simona Halep și Mariana Duque Marino va fi prima a zilei pe terenul central.

SIMONA HALEP - DUQUE MARINO LIVE TEXT la WASHINGTON. Câștigătoarea acestui meci se va duela în turul trei cu Ekaterina Makarova, a șaptea favorită a turneului american.

SIMONA HALEP - DUQUE MARINO LIVE TEXT la WASHINGTON. Meciul dintre Simona Halep și Mariana Duque Marino va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO începând cu ora 20:50.