SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR

SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. Meciul dintre Simona Halep și Dominika Cibulkova din grupa roșie a Turneului Campioanelor de la Singapore se va disputa joi la ora 11:00. Partida dintre Simona Halep și Dominika Cibulkova este transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.

Simona Halep pierde meciul cu Dominika Cibulkova și este eliminată de la Turneul Campioanelor.

Tie-break

6-6. Cibulkova egalează și setul se duce în tie-break.

6-5. Simona trece din nou la conducere!

5-5. Cibulkova rămâne în set!

5-4. Simona Halep câștigă și acest game și se află aproape de câștigarea setului secund.

4-4. Simona reușește break-ul după o luptă crâncenă în acest game care a durat numai puțin de 9 minute.

3-4. Cibulkova face din nou break și trece în avantaj.

3-3. Simona Halep egalează!

2-3. Slovaca preia din nou conducerea în acest set. Profitând de un început slab al Simonei, Dominika a prins curaj, a returnat din nou foarte bine și a făcut un nou break.

2-2. Cibulkova egalează!

2-1. Simona trece în avantaj. După un game dificil și echilibrat, Halep își câștigă serviciul și conduce în acest set.

1-1. Simona face rebreak și egalează!

0-1. Dominika Cibulkova face break-ul în debutul setului secund.

- A început setul secund

3-6. Simona pierde primul set al meciului. Sportiva noastră nu a putut rezista loviturilor puternice și bine plasate și a pierdut setul.

2-5. Dominika Cibulkova câștigă pe serviciul propriu și se află la un game distanță de câștigarea primului set.

2-4. Simona Halep mai câștigă un game și rămâne, încă, în set.

1-4. Cibulkova își menține avantajul de 3 game-uri și este aproape de a câștiga primul set.

1-3. Simona câștigă primul game din acest meci. Sportiva noastră a câștigat pe serviciul propriu și i-ar prinde bine un break, acum.

0-3. Începutul meciului este devastator pentru Halep. Este condusă cu 3 game-uri.

0-2. Simona pierde pe serviciul propriu.

0-1. Dominika Cibulkova câștigă primul game al meciului.

-  Meciul a început

- Cele două jucătoare au intrat pe teren și se încălzesc

-----

SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. Meciul Simona Halep - Dominika Cibulkova este programat pe terenul central, nu înainte de ora 11:00 (ora locală 16:00), după un meci din competiţia de dublu care este programat de la 08:30 (13:30 ora locală).

SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. Simona Halep a recunoscut că o așteaptă un meci greu, dar speră ajungă pentru a doua oară în semifinalele turneului de la Singapore.

SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. "Am încă o şansă, asta e bine, mă voi pregăti pentru meciul viitor, sper să-l pot câştiga şi să mă calific în semifinale. Niciodată nu e uşor şi voi da totul să reuşesc", a spus Simona Halep.

SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. Dominika Cibulkova a vorbit și ea despre meciul cu sportiva noastră: "Împotriva Simonei Halep va fi un meci diferit, voi încerca să dau totul pentru semifinale. Nu este plăcut să pierzi aici două meciuri la rând, dar trebuie să rămân optimistă şi să fac totul pentru a mă califica din grupă".

SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. În acest turneu la Singapore, Simona Halep a obținut o victorie cu scorul 6-2, 6-4 în fața jucătoarei Madison Keys, dar și o înfrângere în faţa liderului mondial Angelique Kerber, scor 4-6, 2-6.

SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. Simona Halep are nevoie de o victorie în două seturi în ultimul meci ca să ajungă în semifinale. Sportiva noastră se poate califica și după un eşec, dar șansele sunt pur teoretice.

SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE TEXT la TURNEUL CAMPIOANELOR. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a vedea desfășura meciului SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA în format LIVE TEXT. Partida dintre Simona Halep și Dominika Cibulkova va fi transmisă joi la ora 11:00.