SIMONA HALEP - DENISA ALLERTOVA LIVE TEXT, în SFERTURI la GUANGZHOU după ora 14:00

Simona Halep, locul 2 WTA și cap de serie numărul 1, a fost învinsă de Denisa Allertova, locul 74 WTA, în sferturi la Guangzhou (China), cu scorul 4-6, 3-6. Sportiva noastră a părut epuizată în fața unei jucătoare care a făcut tot ce i-a stat în putință pentru a câștiga meciul.

Simona Halep a dat semne că își revine în setul doi, dar Denisa Allertova a reușit să servească bine pentru a câștiga meciul.

Vezi cele mai importante momente ale meciului Simona Halep - Denisa Allertova:

SETUL 2 SIMONA HALEP - DENISA ALLERTOVA

3-6 Denisa Allertova a câștigat partida cu Simona Halep.

3-5 Simona Halep își câștigă serviciul și încearcă să facă față asaltului Denisei Allertova.

2-5 Românca luptă pentru fiecare minge și câștigă un game.

1-5 Simona Halep și-a pierdut serviciul la zero, iar cehoaica servește acum pentru câștigarea partidei.

1-4 Denisa Allertova joacă dezinvolt și răspunde corect la toate provocările Simonei Halep.

1-3 Lucrurile arată din ce în ce mai rău pentru sportiva noastră. Cehoaica se distanțează în setul secund.

1-2 Denisa Allertova - care abia aștepta să dea piept cu Simona Halep - joacă foarte bine. Meci mai complicat pentru sportiva noastră decât o arăta clasamentul înaintea partidei.

1-1 Simona Halep își face serviciul și egalează situaţia în setul doi.

0-1 Primul game din setul doi îi revine Denisei Allertova.

Update 14:45 - Începe setul doi cu Denisa Allertova la serviciu.

SETUL 1 SIMONA HALEP - DENISA ALLERTOVA

4-6 Primul set se duce la numărul 74 mondial după 36 minute de joc.

4-5 Break la 0 reușit de sportiva noastră care o împiedică pe Denisa Allertova să câștige setul 1.

3-5 Jucătoarea din Cehia își iese puțin din ritm, iar sportiva noastră își adjudecă încă un game.

2-5 Denisa Allertova păstrează distanța și se apropie la un game de câștigarea primului set.

2-4 Cehoaica și-a pierdut ritmul, iar Simona Halep câștigă încă un game.

1-4 Denisa Allertova și-a câștigat serviciul și conduce în continuare în primul game.

1-3 Sportiva noastră revine în forță. Primul game al Simonei Halep.

0-3 După doar câteva minute de joc, Denisa Allertova s-a detașat la 3-0.

0-2 Început foarte bun de meci pentru Denisa Allertova.

0-1 Denisa Allertova câștigă fără emoții primul game.

Meciul a debutat cu Denisa Allertova la serviciu.

Update 14:02 - Simona Halep și Denisa Allertova și-au făcut apariția pe teren și în curând va începe partida.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

SIMONA HALEP - DENISA ALLERTOVA LIVE TEXT. Simona Halep și Denita allertova nu s-au mai întâlnit niciodată până acum. Numărul 74 WTA a spue că abia așteaptă să joace cu sportiva noastră.

SIMONA HALEP - DENISA ALLERTOVA LIVE TEXT. Denisa Allertova a avut numai cuvinte de laudă la adresa principalei favorite de la Guangzhou, înainte de prima întâlnire directă dintre cele două în circuitul profesionist.

SIMONA HALEP - DENISA ALLERTOVA LIVE TEXT. "Sunt fericită că am şansa să joc împotriva ei. Este o jucătoare uimitoare. Este numărul doi mondial şi va trebui să lupt pentru fiecare punct, aşa cum am făcut şi în acest meci", a declarat Denisa Allertova.

SIMONA HALEP - DENISA ALLERTOVA LIVE TEXT. Pe de altă parte, Simona Halep a spus că se așteaptă joi la un meci greu. "Nu ştiu multe despre ea. Nu am jucat împotriva ei încă. Mă aştept însă la un meci greu, la fel cum sunt toate partidele de aici. Voi încerca să rămân concentrată şi să îmi fac jocul", a zis și Simona Halep.

SIMONA HALEP - DENISA ALLERTOVA LIVE TEXT. Denisa Allertova nu are în palmares niciun titlu WTA, dar se poate lăuda cu nouă turnee ITF câștigate. Ea a câştigat 386.000 de dolari din tenis şi a obţinut cele mai bune rezultate în cadrul turneelor de Grand Slam în acest an: a ajuns în turul secund la fiecare dintre cele patru competiţii.

SIMONA HALEP - DENISA ALLERTOVA LIVE TEXT. Meciul dintre Simona Halep și Denisa Allertova va fi difuzat joi, după ora 14:00, și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.