SIMONA HALEP - DARIA KASATKINA LIVE TEXT la BEIJING în SFERTURI

Jucătoarea de tenis Simona Halep, numărul doi mondial, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului WTA de la Beijing, dotat cu premii totale de 6.381.679 dolari, după ce a dispus cu 6-2, 6-1 de rusoaica Daria Kasatkina.

LIVETEXT: Simona Halep- Daria Kasatkina 2-0. Rezultat final.

Setul doi:

Simona Halep- Daria Kasatkina 6-1. GAME, SET, MECI ! Simona Halep termină în stil de mare campioană. Ultimul break este câștigat la zero.

Simona Halep- Daria Kasatkina 5-1. Simona Halep la un pas de semifinale.

Simona Halep- Daria Kasatkina 4-1. Halep, un nou break. Kasatkina, în genunchi după trei game-uri consecutive pierdute.

Simona Halep- Daria Kasatkina 3-1. Simona Halep își consoldiează break-ul.

Simona Halep- Daria Kasatkina 2-1. Halep, break. Nimic nu este însă decis. Meciul este foarte disputat.

Simona Halep- Daria Kasatkina 1-1. Meciul devine foarte echilibrat. Fiecare game se joacă la avantaje.

Simona Halep- Daria Kasatkina 0-1. Game făcut de Kasatkina după ce Halep a avut minge de break.

-Finalul setului unu-

Simona Halep- Daria Kasatkina 6-2. SET! Simona Halep câștigă primul set după o luptă aprigă în game-ul decisiv.

Simona Halep- Daria Kasatkina 5-2. Simona Halep, nou break. Servește pentru câștigarea setului.

Simona Halep- Daria Kasatkina 4-2. Kasatkina răstoarnă spectaculos acest game după ce a fost condusă cu 40-0. Simona Halep ratează o bună șansă de a se apropia de închiderea primului set.

Simona Halep- Daria Kasatkina 4-1. Simona Halep face un nou break. Început excelent de meci.

Simona Halep- Daria Kasatkina 3-1. Simona Halep reușește să se desprindă.

Simona Halep- Daria Kasatkina 2-1. Se joacă numai cu break-uri în începutul de meci.

Simona Halep- Daria Kasatkina 1-1. Rebreak realizat rapid de Kasatkina.

Simona Halep- Daria Kasatkina 1-0. Halep face break chiar în debutul meciului.

SIMONA HALEP - DARIA KASATKINA LIVE TEXT. Nu este prima dată când Simona Halep și Daria Kasatkina se duelează.

SIMONA HALEP - DARIA KASATKINA LIVE TEXT. Simona Halep și Daria Kasatkina s-au întâlnit de trei ori până acum, scorul fiind favorabil româncei: 2-1. Simona Halep a pierdut, pe 25 septembrie 2017, confruntare cu rusoaica: 2-6, 1-6 la Wuhan.

SIMONA HALEP - DARIA KASATKINA LIVE TEXT. În celelalte două întâlniri cu Daria Kasatkina, sportiva noastră s-a impus – 6-3, 7-5 la Miami, în 2016, și 6-0, 7-5 la Roland Garros, în acest an.

SIMONA HALEP - DARIA KASATKINA LIVE TEXT. Simona Halep a obținut calificarea în sferturile turneului de la Beijing în urma victoriei obținute tot miercuri cu 6-2, 6-2, într-o oră și 12 minute, în fața rusoaicei Maria Șarapova.

SIMONA HALEP - DARIA KASATKINA LIVE TEXT. Daria Kasatkina a învins-o, în optimi cu 4-6, 7-5, 6-2, în 2 ore și 32 de minute, pe poloneza Agnieszka Radwanska, nr. 11 mondial.

SIMONA HALEP - DARIA KASATKINA LIVE TEXT. Simona Halep a spus, referindu-se la partida de vineri cu Daria Kasatkina: "Am jucat împotriva ei săptămâna trecută, deci poate va fi o revanşă, dar nu se ştie niciodată. Este o adversară foarte dificilă, care loveşte puţin diferit şi luptă până la sfârşit. Trebuie să văd ce nu am făcut bine la Wuhan şi să încerc să joc mai bine".

SIMONA HALEP - DARIA KASATKINA LIVE TEXT. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a afla rezultatul partidei dintre Simona Halep și Daria Kasatkina. Meciul va fi transmis la ora 07:30.