SIMONA HALEP - DARIA GAVRILOVA LIVE TEXT la CINCINNATI

Simona Halep s-a calificat fără emoții în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati după ce a învins-o pe Daria Gavrilova, locul 47 WTA, în două seturi, scor 6 - 1, 6 - 2. Victoria româncei a venit după doar o oră de joc.

Simona Halep, a treia favorită a turneului (dar cap de serie numărul doi, după retragerea Serenei Williams), a dominat primul set și a avut un moment de cumpănă în setul secund, când Gavrilova a reușit singurul său break, pentru 2-2, dar apoi Simona Halep a câștigat din nou pe serviciul adversarei și nu a mai putut fi oprită.

SETUL 2 SIMONA HALEP - DARIA GAVRILOVA LIVE TEXT

6 - 2 Simona Halep a câștigat și setul doi.

5 - 2 Break, Halep!

4 - 2 Românca mai pune un game pe tabelă.

3 - 2 Break, Simona Halep! Sportiva noastră revine în forță.

2 - 2 Game pentru Gavrilova.

2 - 1 Break, Daria Gavrilova!

1 - 1 Simona Halep nu și-a pierdut ritmul din primul set și își face lejer serviciul.

0 - 1 Primul game din setul secund merge la Daria Gavrilova.

0 - 0 A început setul doi.

SETUL 1 SIMONA HALEP - DARIA GAVRILOVA LIVE TEXT

6 - 1 Simona Halep a câștigat primul set după doar 26 de minute de joc.

5 - 1 Daria Gavrilova câștigă primul game al meciului.

5 - 0 Simona Halep nu îi dă nicio șansă adversarei.

4 - 0 Break, Simona Halep! Românca se îndreaptă cu pași repezi spre câștigarea primului set.

3 - 0 Sportiva noastră este de neoprit. Simona Halep a închis game-ul cu un as.

2 - 0 Break, Simona Halep!

1 - 0 Sportiva noastră începe cu dreptul meciul din optimi.

0 - 0 Începe meciul cu Simona Halep la serviciu.

Sportivele și-au făcut apariția pe teren și au început încălzirea.

SIMONA HALEP - DARIA GAVRILOVA LIVE TEXT la CINCINNATI. Nu este prima dată când Simona Halep se duelează cu Daria Gavrilova.

SIMONA HALEP - DARIA GAVRILOVA LIVE TEXT la CINCINNATI. Simona Halep și Daria Gavrilova s-au întâlnit de trei ori până acum, scorul la general fiind de 2-1 pentru româncă.

SIMONA HALEP - DARIA GAVRILOVA LIVE TEXT la CINCINNATI. Anul acesta s-au întâlnit la Roma, pe zgură, unde a câștigat Daria Gavrilova în trei seturi; iar la Montreal, pe hard, unde Simona Halep s-a impus în două seturi, ulterior câștigand și titlul.

SIMONA HALEP - DARIA GAVRILOVA LIVE TEXT la CINCINNATI. Venită din calificări, Daria Gavrilova a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-2, 6-2, pe Elina Svitolina (Ucraina), locul 19 WTA şi cap de serie numărul 17.

SIMONA HALEP - DARIA GAVRILOVA LIVE TEXT la CINCINNATI. Simona Halep a trecut de Annika Beck (Germania), locul 44 WTA, cu 6-3, 6-1.

SIMONA HALEP - DARIA GAVRILOVA LIVE TEXT la CINCINNATI. Simona Halep, a treia favorită (dar cap de serie numărul doi în mod real, după retragerea americancei Serena Williams) a început cu dreptul, conducând cu 1-0, dar apoi a pierdut următoarele două ghemuri. Halep a revenit și a câștigat patru ghemuri consecutive, desprinzându-se la 5-2. Beck, venită din calificări, și-a făcut serviciul pentru a doua oară în acest set, dar apoi Halep a încheiat cu 6-3 manșa inaugurală.

SIMONA HALEP - DARIA GAVRILOVA LIVE TEXT la CINCINNATI. Simona Halep a început setul secund cu break și a dominat categoric disputa, încheind cu un sec 6-1.

SIMONA HALEP - DARIA GAVRILOVA LIVE TEXT la CINCINNATI. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a afla cum se va desfășura partida dintre Simona Halep și Daria Gavrilova. Meciul va începe nu mai devreme de ora 20:00 și va fi transmis pe site-ul nostru în format LIVE TEXT.