SIMONA HALEP - DANKA KOVINIC LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN

SIMONA HALEP - DANKA KOVINIC LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Simona Halep joacă vineri cu Danka Kovinic în sferturile BRD BUCHAREST OPEN. Partida dintre Simona Halep și Danka Kovinic este programată pentru ora 19:30 și va fi transmisă în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

6-2. Simona Halep câștigă meciul.

5-2. Simona Halep mai face un break și se îndreaptă rapid spre câștigarea meciului.

4-2. Simona câștigă și păstreaza distanța dintre de două game-uri între ea și adversară.

3-2. Kovinic câștigă pe serviciul propriu și reduce din diferență.

3-1. Sportiva noastră se desprinde la două game-uri.

2-1. Simona Halep face break-ul și preia conducerea în setul secund.

1-1. Simona Halep egalează!

0-1. Danka Kovinic câștigă primul game al setului secund.

- A început setul 2.

6-4. Simona Halep câștigă primul set!

5-4. Danka Kovinic reușete să reducă din diferență, câștigând pe propriul serviciu.

5-3. Simona Halep se disntanțează și se află la un game distanță de a câștiga setul.

4-3. Simona Halep reușește break-ul și preia conducerea!

3-3. Simona Halep egalează. Niciun break, până acum, în acest meci.

2-3. Danka câștigă pe serviciul propriu.

2-2. Simona Halep nu-i permite adversarei să se îndepărteze.

1-2. Danka caștigă din nou pe serviciul ei și preia conducerea.

1-1. Simona face game alb!

0-1. Danka Kovinic servește și câștigă primul game al meciului.

- A început meciul.

SIMONA HALEP - DANKA KOVINIC LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Simona Halep, principala favorită a turneului BRD Bucharest Open, va susţine ultimul meci din programul de vineri la Arenele BNR din Capitală, nu înainte de ora 19:30. Primul sfert de finală va avea loc de la ora 14:00, între Laura Siegemund și Polona Hercog.

SIMONA HALEP - DANKA KOVINIC LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Simona Halep o va întâlni, pe Arena Centrală, pe Danka Kovinic (Muntenegru), în sferturile de finală. Cele două se vor întâlni în premieră în circuitul WTA.

SIMONA HALEP - DANKA KOVINIC LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Simona Halep a spus că își dorește să câștige turneul de la București.

SIMONA HALEP - DANKA KOVINIC LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. "Toată lumea se așteaptă să câștig competiția de la București. Desigur, și eu vreau să câștig acest turneu, dar până acolo mai este mult, iar acum mă gândesc doar la următorul meci", a spus Simona Halep.

SIMONA HALEP - DANKA KOVINIC LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. În continuare, Simona Halep a menționat: "Față de primul meci, acum a fost mai bine, m-am acomodat cu suprafața de zgură, cu atmosfera de acasă".

SIMONA HALEP - DANKA KOVINIC LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Despre viitoarea sa adversară, Danka Kovinic, din Muntenegru, Simona Halep a precizat: "Știu că are un joc solid, iar pentru mine va fi cu siguranță un meci dificil. Am însă șansa mea și voi face tot ce pot să mai câștig o partidă".

SIMONA HALEP - DANKA KOVINIC LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Simona Halep, principala favorită, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului BRD Bucharest Open (WTA), dotat cu premii totale de 226.750 dolari, după ce a dispus cu 6-4, 6-3 de bulgăroaica Isabella Șinikova, joi, la Arenele BNR din Capitală.

SIMONA HALEP - DANKA KOVINIC LIVE SCORE la BRD BUCHAREST OPEN. Meciul dintre Simona Halep și Danka Kovinic este programat pentru ora 19:30 și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.