SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE LIVE TEXT la MADRID

Simona Halep s-a calificat în semifinale, la Madrid, după ce a învins-o pe Coco Vandeweghe în două seturi, cu scorul de 6-1, 6-1.

SETUL 2 SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE LIVE TEXT

6 - 1 După 59 minute de joc, Simona Halep a învins-o pe Coco Vandeweghe.

5 - 1 Pas cu pas, Simona Halep se apropie de o nouă semifinală la Madrid.

Meciul a fost reluat rapid. Acoperișul este tras pe arena centrală de la Madrid.

Meciul a fost oprit pentru că a început să plouă puternic.

4 - 1 Coco Vandeweghe reușește primul game în setul doi.

4 - 0 Simona Halep continuă să aibă un parcurs senzațional.

3 - 0 După 40 de minute de joc, românca se apropie cu pași repezi spre câștigarea meciului.

2 - 0 Simona Halep este de neoprit.

1 - 0 Seria pozitivă a Simonei Halep continuă. Sportiva noastră începe cu break.

0 - 0 Începe setul doi cu Coco Vandeweghe la serviciu.

SETUL 1 SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE LIVE TEXT

6 - 1 Primul set s-a închis cu un as. Simona Halep a câștigat.

5 - 1 Românca nu îi dă nicio șansă adversarei sale. Se apropie de câștigarea primului set după ce a reușit al doilea break pe serviciul lui Coco Vandeweghe.

4 - 1 Simona Halep se desprinde în doar 15 minute de joc. Coco Vandeweghe nu are soluții în meciul cu sportiva noastră.

3 - 1 Break Simona Halep! Coco Vandeweghe este un car de nervi și a dat cu racheta de pământ.

2 - 1 Simona Halep este foarte rapidă și iată că preia conducerea.

1 - 1 Coco Vandeweghe egalează.

1 - 0 Simona Halep începe cu dreptul.

0 - 0 Partida începe cu Simona Halep la serviciu.

UPDATE 12:59: Meciul va începe în circa 10 minute.

------

SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE LIVE TEXT la MADRID. Este prima dată când Simona Halep și Coco Vandeweghe (25 ani, 20 WTA) se întâlnesc în circuitul WTA.

SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE LIVE TEXT la MADRID. Simona Halep, deținătoarea titlului, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului WTA de la Madrid, după un meci greu cu Samantha Stosur, pe care a învins-o în trei seturi, cu 6-4, 4-6, 6-4. Românca a treia s-a impus după o oră și 55 de minute în fața adversarei sale (33 ani, 26 WTA).

SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE LIVE TEXT la MADRID. Coco Vandeweghe a dispus cu 5-7, 6-4, 7-5 de Carla Suarez Navarro (Spania).

SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE LIVE TEXT la MADRID. Simona Halep știe că în sferturile de finală va avea un meci greu, dar a spus că va încerca să joace cât de bine poate pentru că își dorește să câștige.

SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE LIVE TEXT la MADRID. Meciul dintre Simona Halep și Coco Vandeweghe începe la ora 13:00 și va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.