Simona Halep - Caroline Garcia, rezultat final, sferturi Roma - Live Text

simona halep

Simona Halep a jucat formidabil azi împotriva Carolinei Garcia pe care a învins-o în două seturi 6/2, 6/3.

HALEP - GARCIA SET 2 - - - 6/3

6-3 FORMIDABIL! Simona învinge după un game și meci magnific! RĂMÂNE LIDER MONDIAL

5-3 Garcia face breakul și rămâne în meci. Situația este însă complicată pentru franțuzoaică. Aceasta va servi

5-2 Simona face breakul si e la un game de semifinala unde o aștepată Maria Șarapova!

4-2 Halep defilează!

3-2 Garcia se ține tare, câștigă cu greu serviciul și se apropie la un punct

3-1 Simona Halep își face serviciul și se distanțează în set

2-1 Eroare pentru Garcia, Halep e necruțătoare. Un prim break în acest set pentru sportiva noastră!

1-1 Halep revine rapid, își face serviciul și egalează

0-1 Caroline Garcia începe setul și reușește să își facă serviciul. Franțuzoaica trece pentru întâia oară în avantaj

HALEP - GARCIA SET 1 - - - 6/2

6-2 Halep câștigă primul set, dar meciul e mult mai echilibrat decât o arată scorul

5-2 Simona joacă fabulos și face un nou break! Halep se desprinde și va servi pentru set!

4-2 Halep reușește să își facă într-un final serviciul și se desprinde în meci!

3-2 Break pentru Halep!!!! Simona câștigă pe serviciul Carolinei. Sportiva noastră va servi pentru a se desprinde

2-2 Din nou un break! Incredibilă desfășurare a partidei. Halep își pierde serviciul și Garcia egalează

2-1 Simona din nou în avantaj după cel mai lung break! După ce ratat 6 mingi de break, Halep reușește să treacă din nou în avantaj

1-1 Din păcate Simona își pierde la zero serviciul. Franțuzoaica reușește rebreak-ul imediat

1-0 Simona începe excelet cu un break această întâlnire! Românca urmează la serviciu

UPDATE 3: Partida în care e implicat Djokovic se prelungește. Meciul Simonei începe în jur de 22:00

UPDATE 2: Partida se va disputa pe terenul central după terminarea meciului dintre Djokovic și Nishikori, meci ce se află în setul decisiv. Ora aproximată: 21:30

UPDATE: Meciul s-a amânat până în jurul orei 21:15.

HALEP - GARCIA, rezultat final, sferturi ROMA - Astăzi, în sferturile competiției, Halep va avea parte de un adversar incomod. După o săptămână mai lejeră, românca se va duela cu Caroline Garcia

HALEP - GARCIA, rezultat final, sferturi ROMA - Simona Halep va juca împotriva franţuzoaicei Caroline Garcia, în sferturile de finală ale turneului de la Roma, unde românca s-a calificat fără a juca în optimi, după ce adversara sa, Madison Keys, s-a retras din cauza unor probleme medicale.

HALEP - GARCIA, rezultat final, sferturi ROMAGarcia, locul 7 mondial, s-a a ajuns în această fază după ce a învins-o în două seturi, scor 6-1, 7-6, pe campioana de la US Open, americanca Sloane Stephens.

HALEP - GARCIA, rezultat final, sferturi ROMAMeciul dintre liderul mondial şi Caroline Garcia va avea loc vineri, pe terenul central de la Foro Italico, nu înainte de ora 20:30, informează Digi Sport.

HALEP - GARCIA, rezultat final, sferturi ROMAMeciul dintre Simona Halep și Caroline Garcia va începe după ora 20:30. Meciul va fi transmis de Digi Sport, dar și în format live text pe WWW.DCNEWS.RO.

VEZI ȘI Șansă uriașă pentru România. "Sute de ingineri proiectanți în țară"