SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE TEXT la US OPEN

SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE TEXT la US OPEN. Simona Halep o va înfrunta pe Carla Suarez Navarro (28 ani, 12 WTA) în optimi la US OPEN. Meciul dintre Simona Halep și Carla Suarez Navarro va începe la ora 18:00 și va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.

7-5. Simona Halep câștigă meciul și se califică în sferturile de finală ale US Open.

6-5. Simona face din nou break și are o nouă ocazie de a servi pentru câștigarea meciului.

5-5. Simona pierde pe serviciul propriu, iar setul se prelungește.

5-4. Carla Suarez Navarro își face serviciul și reduce din diferență.

5-3. Simona se desprinde la două game-uri distanță! Carla Suarez a ceurt să ia o pauză și a ieșit de pe teren. Spaniola a cerut să meargă la toaletă de urgență.

4-3. Simona joacă superb și preia conducerea! Va servi pentru 3-5.

3-3. Simona egalează!

2-3. Spaniola trece din nou la conducere. Cele două jucătoare merg cap la cap, spre deosebire de primul set când Simona s-a desprins repede.

2-2. Carla Suarez joacă ma bine în setul secund și nu o lasă pe Simona să se desprindă la scor.

2-1. Simona Halep reușește break-ul și preia conducerea.

1-1. Simona egalează!

0-1. Carla Suarez începe bine setul secund.

- A început setul 2

6-2. Simona câștigă primul set în 46 de minute.

5-2. Simona Halep face un nou break. Românca a condus cu 40-0, Suarez a egalat însă nu a reușit să salveze game-ul. Simona va servi pentru câștigarea setului.

Cele două jucătoare s-au întâlnit până la meciul de astăzi de 10 ori, scorul fiind egal.

4-2. Spaniola recuperează un break și reduce din diferență.

4-1. Carla Suarez Navarro câ1tigă pe serviciul propriu primul său game din acest meci.

4-0. Carla mai pierde un game și Simona se îndreaptă spre câștigarea primului set al meciului.

3-0. Simona Halep reușește încă un break, iar Carla Suarez Navarro nu a reușit să-i ia niciun game româncei.

2-0. Jucătoarea noastră câștigă și pe serviciul ei.

1-0. Simona începe partida cu un break și conduce.

- A început meciul.

- Cele două jucătoare au intrat pe teren.

SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE TEXT la US OPEN. Simona Halep și Carla Suarez Navarro s-au mai duelat.

SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE TEXT la US OPEN. Mai exact, Simona Halep și Carla Suarez Navarro s-au înfruntat de zece ori până acum în circuitul feminin, scorul fiind egal, 5-5. Iberica a obținut ultima victorie, anul trecut, în semifinale la Roma, cu 2-6, 6-3, 7-5, după trei victorii la rând ale româncei în duelurile directe (fără a lua în calcul neprezentarea din 2014, în optimi, la Roma).

SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE TEXT la US OPEN. "Va fi un meci greu, ne cunoaștem foarte bine. O să încerc să dau totul, să mă bucur de experiență și să câștig dacă pot", a spus Simona Halep despre meciul cu Carla Suarez Navarro.

SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE TEXT la US OPEN. Carla Suarez Navarro are planuri mari pentru meciul cu Simona Halep. "Nu am de gând să pierd în sferturi sau în optimi. Îmi doresc mai mult dacă tot am ajuns în a doua săptămână a turneului. Vreau să joc finala", a anunţat jucătoarea din Spania.

SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE TEXT la US OPEN. Simona Halep a reușit o calificare dificilă în optimile de finală ale turneului US Open după ce a învins-o, sâmbătă, pe unguroaica Timea Babos, cu 6-1, 2-6, 6-4, în turul al treilea.

SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE TEXT la US OPEN. Simona Halep a obținut victoria la capătul unui meci care a durat două ore și 7 minute și pe care a părut că îl scapă din mână la un moment dat.

SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE TEXT la US OPEN. "A fost un meci greu, nu știu cum am revenit, nu am jucat cel mai bun tenis al meu. Sunt într-o formă fizică bună, am resurse mentale, totul merge bine", a spus Simon Halep.

SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE TEXT la US OPEN. Carla Suarez Navarro a dispus de rusoaica Elena Vesnina cu 6-4, 6-3.

SIMONA HALEP - CARLA SUAREZ NAVARRO LIVE TEXT la US OPEN. Meciul dintre Simona Halep și Carla Suarez Navarro este programat pentru ora 18:00 și va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.