SIMONA HALEP - ANNIKA BECK LIVE TEXT la CINCINNATI

Simona Halep s-a calificat în optimi la Cincinnati după ce a învins-o Annika Beck cu scorul de 6 - 3, 6 - 1, într-un meci care a durat aproximativ o oră. În turul următor, Simona Halep va juca împotriva învingătoarei dintre Gavrilova şi Svitolina.

Simona Halep a încheiat partida în doar 55 de minute, reușind nu mai puțin de 7 ași.

SETUL 2 - SIMONA HALEP - ANNIKA BECK LIVE TEXT

6 - 1 GAAAAME, HALEP! Simona Halep a câștigat fără probleme partida cu Annika Beck.

5 - 1 Simona Halep este la un pas de câștigarea meciului.

4 - 1 Simona Halep este de neoprit și își mai adjudecă un game.

3 - 1  Game câştigat la 0 pe propriul serviciu.

2 - 1 Annika Beck reușește să își facă serviciul și revine în joc.

2 - 0 Românca are meciul sub control.

1 - 0 BREAK, Simona Halep! Început cu dreptul pentru sportiva noastră.

0 - 0 A început setul doi.

SETUL 1 - SIMONA HALEP - ANNIKA BECK LIVE TEXT

6 - 3 Simona Halep a câștigat primul set după 30 de minute de joc.

5 - 3 Annika Beck rămâne în joc.

5 - 2 Simona Halep este la un pas de câştigarea primului set, după un game solid pe propriul serviciu.

4 - 2 Simona Halep se distanțează în meciul cu Annika Beck.

3 - 2 Sportiva noastră revine la conducere în primul set, cu un game câștigat pe propriul serviciu.

2 - 2 REBREAK, Halep!

2 - 1 BREAK, Beck!

1 - 1 Un nou game lung pe care de această dată sportiva noastră l-a pierdut.

1 - 0 Debut bun pentru Simona Halep. Și-a făcut serviciul, dar nu fără emoții.

0 - 0 Începe meciul cu Simona Halep la serviciu.

UPDATE 19:35: Simona Halep și Annika Beck și-au făcut apariția pe teren. Partida va începe în curând.

UPDATE 19:12: Ploaia s-a oprit momentan. A început ştergerea terenurilor şi pregătirea lor pentru meciuri. Partida Simonei Halep va începe în jurul orei 19:30.

UPDATE 18:40: Meciul nu va începe mai devreme de ora 19:10. Condițiile meteo continuă să fie nefavorabile.

UPDATE 18:10: Meciul dintre Simona Halep și Annika Beck a fost amânat din cauza ploii.

----

SIMONA HALEP - ANNIKA BECK LIVE TEXT la CINCINNATI. Nu este prima dată când Simona Halep se duelează cu Annika Beck.

SIMONA HALEP - ANNIKA BECK LIVE TEXT la CINCINNATI. Simona Halep, finalistă anul trecut și cap de serie numărul trei anul acesta (devenită a doua favorită după retragerea Serenei Williams), și Annika Beck (44 WTA) s-au mai întâlnit de patru ori până acum.

SIMONA HALEP - ANNIKA BECK LIVE TEXT la CINCINNATI. Scorul este de 3-1 pentru sportiva noastră. Singurul eșec al Simonei Halep s-a înregistrat în 2014 la s-Hertogenbosch, când a fost nevoită să abandoneze în optimile de finală.

SIMONA HALEP - ANNIKA BECK LIVE TEXT la CINCINNATI. Annika Beck, venită din calificări, a dispus în primul tur de kazaha Iulia Putințeva cu 6-2, 6-3.

SIMONA HALEP - ANNIKA BECK LIVE TEXT la CINCINNATI. Rămâneți pe WWW.DCNEWS.RO pentru a vedea cum se va desfășura meciul dintre Simona Halep și Annika Beck. Partida dintre Simona Halep și Annika Beck este programată pentru ora 18:00 și va fi transmisă în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.