Simona Halep - Andrea Petkovic live text turul trei Roland Garros

Simona Halep - Andrea Petkovic live text turul trei Roland Garros.

Simona Halep se duelează, sâmbătă, cu Andrea Petkovic în turul trei de la Roland Garros. Meciul va fi transmis, în format Live Text, pe DC News.

SET 1 - HALEP - PETKOVIC 7-5

7-5 Simona joacă inteliget și câștigă setul după cel mai frumos punct al meciului

6-5 Meci spectaculos! Simona câștigă din nou pe serviciul adversarei și va servi pentru set din nou

5-5 Re-break reușit de Petkovic care pare extrem de motivată

5-4 Break reușit de Halep! Simona va servi pentru set

4-4 Simona egalează

3-4 Halep are break-ul în mână, dar nu fructifică șansa. Petkovic, din nou în avantaj

UPDATE: Meciul va începe în jur de 17:30

UPDATE 15:22: Meciul nu va începe mai devreme de ora 17:00.

-----

Simona Halep - Andrea Petkovic live text turul trei Roland Garros. Nu este prima dată când Simona Halep joacă cu Andrea Petkovic.

Simona Halep are 6-1 în meciurile directe cu Andrea Petkovic (30 ani, 107 WTA), germanca impunându-se la prima confruntare, în 2009, la Bucureşti (ITF, 100.000 dolari), cu 6-2, 7-6 (2), când românca avea 18 ani.

Simona Halep - Andrea Petkovic live text turul trei Roland Garros. La a patra confruntare, Simona Halep a câştigat în 2014, în semifinale la Roland Garros, cu 6-2, 7-6 (4). Ultimele trei dueluri s-au încheiat cu victorii ale româncei în trei seturi.

"E foarte puternică. Am revăzut meciul precedent, de acum câţiva ani, chiar dacă de obicei mă gândesc la mine, nu la adversară", a mărturisit Simona Halep.

"Va fi greu, pentru că luptă până la final, nu cedează niciodată. Şi eu voi face acelaşi lucru. Îmi amintesc că aleargă foarte bine, iar meciul trecut de la Roland Garros l-am câştigat după un tie-break", a spus Simona Halep.

Simona Halep - Andrea Petkovic live text turul trei Roland Garros. Amintim că Simona Halep, numărul unu mondial, s-a calificat, joi, în runda a treia a turneului de la Roland Garros, al doilea de Mare Şlem al anului, după ce a dispus de americanca Taylor Townsend, cu 6-3, 6-1. Românca a obţinut o victorie destul de uşoară, după 68 de minute.

Simona Halep - Andrea Petkovic live text turul trei Roland Garros. Germanca Andrea Petkovic, care a trecut de americanca Bethanie Mattek-Sands cu 6-0, 7-6 (5).

Meciul dintre Simona Halep și Andrea Petkovic începe sâmbătă, de la ora 15:30 și va fi transmis, în format Live Text, pe DC News.