SIMONA HALEP - ANASTASIJA SEVASTOVA LIVE TEXT la MADRID

SIMONA HALEP - ANASTASIJA SEVASTOVA LIVE TEXT la MADRID. Simona Halep se duelează cu Anastasija Sevastova în semifinale la Madrid. Partida dintre Simona Halep și Anastasija Sevastova are loc vineri, începând cu ora 15:00, și va fi transmisă în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO

LIVESCORE: SIMONA HALEP - ANASTASIJA SEVASTOVA 2-0(la seturi). REZULTAT FINAL.

Setul 2

Halep-Sevastova 6-3. BREAK, SET, MECI ! Simona Halep CÂȘTIGĂ MECIUL.

Halep-Sevastova 5-3. Serie incredibilă de cinci game-uri la rând reușită de Halep, care este foarte aproape de câștigarea meciului.

Halep-Sevastova 4-3. Simona Halep reușește un nou break

Halep-Sevastova 3-3. Simona Halep reușește trei game-uri la rând și revine în setul doi.

Halep-Sevastova 2-3. Simona Halep face BREAK-ul.

Halep-Sevastova 1-3. Simona Halep realizează primul game al setului doi.

Halep-Sevastova 0-3. Sevastova se distanțează în meciul cu Simona Halep.

Halep-Sevastova 0-2. Sevastova se desprinde în setul secund.

Halep-Sevastova 0-1. Primul game este câștigat de Sevastova.

Halep-Sevastova 0-0. Anastasija Sevastova servește în setul doi.

Setul 1 SIMONA HALEP - ANASTASIJA SEVASTOVA LIVE TEXT

6 - 2 Simona Halep a câștigat setul după aproape 35 de minute de la debutul partidei!

5 - 2 Simona Halep a fost foarte agresivă cu returul. Românca reușește break-ul și servește pentru câștigarea setului întâi!

4 - 2 Sportiva noastră se distanțează în meciul cu Sevastova.

3 - 2 Break, Simona Halep!

2 - 2 Românca s-a impus pe propriul serviciu.

1 - 2 Sevastova salvează mingea de break și preia conducerea.

1 - 1 Simona Halep egalează.

0 - 1 Letona a pus pe tabelă primul game al partidei.

0 - 0 A început meciul.

UPDATE 15:00 - Meciul va începe în circa 10 minute.

SIMONA HALEP - ANASTASIJA SEVASTOVA LIVE TEXT la MADRID. Simona Halep și Anastasija Sevastova sunt la egalitate, 3-3, la meciurile directe, însă sportiva noastră s-a impus în ultimele două confruntări.

SIMONA HALEP - ANASTASIJA SEVASTOVA LIVE TEXT la MADRID. Anul trecut, în finală la București, Simona Halep învingea cu 6-0, 6-0, iar recent, la Stuttgart, sportiva noastră s-a impus cu scorul de 6-3, 6-1, în sferturi.

SIMONA HALEP - ANASTASIJA SEVASTOVA LIVE TEXT la MADRID. Simona Halep s-a calificat joi, în semifinalele turneului de la Madrid, după ce a învins-o pe Coco Vandeweghe (SUA), cu un scorul de 6-1, 6-1, în doar 59 de minute de joc, în timp ce Anastasija Sevastova a câștigat meciul cu olandeza Kiki Bertens, scor 6-3, 6-3.

SIMONA HALEP - ANASTASIJA SEVASTOVA LIVE TEXT la MADRID. Meciul dintre Simona Halep și Anastasija Sevastova începe la ora 15:00 și va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.