Simona Halep - Anastasia Pavlyuchenkova, rezultat final, Montreal. Simona e nevoită să revină

Simona Halep

Simona Halep se duelează cu Anastasia Pavlyuchenkova în turul al doilea al turneului WTA de la Montreal (Canada).

SET 3 Halep - Pavlyuchenkova 7-5

7-5 FABULOS!!!! VICTORIE ÎN PESTE 3 ORE DE JOC! Simona avansează în următorul tur, dar va juca tot astăzi. Simona e extenuată

6-5 Simona joacă formidabil! Rusoiaca va servi să rămână în meci

5-5 Drama continuă în Canada! Meci de infract, Simona va servi

5-4 Halep e la un singur game de victorie!!!!

4-4 FABULOS!!!! Simona agață o minge imposibilă și face break-ul! Egalitate în setul decisiv

3-4 Formidabil! Simona nu cedează! Rusoaica din nou la serviciu

2-4 Din nou rusoaica are două game-uri avans

2-3 Simona revine din nou la un game în spatele rusoiacei. Are un break de recuperat

1-3 Pavliucenkova își mărește din nou avantajul

1-2 Primul punct pentru Halep în decisiv. Moment important, rusoaica se putea desprinde decisiv. Darren Cahill intervine din nou pentru a discuta cu sportiva noastră, aflată într-un moment dificil

0-2 Din păcate rusoaica se distanțează în setul decisiv

0-1 Break reușit de Pavliucenkova pe serviciul Simonei! Sportiva noastră acuză o accidentare din păcate

SET 2 Halep - Pavlyuchenkova 4-6

4-6 Rusoaica câștigă setul. Vom avea decisiv

4-5 Halep își pierde serviciul din păcate! Pavliucenkova va servi pentru a duce meciul în set decisiv

4-4 Rusoiaca nu se ține tare și egalează din nou. Meci foarte echilibrat

4-3 Halep e din nou în avataj!

3-3 Rusoaica servește din nou foarte bine și își face serviciul. Avem parte de un set foarte echilibrat

3-2 Simona Halep se menține în avantaj. Simona îl cheamă la margine pe Darren Cahill, după ce a ratat, dar și salvat mingi de break

2-2 Un game foarte lung! Din păcate Halep nu a reușit să fructifice break-ul. Egalitate din nou

2-1 Game lung, dar Simona se menține în față!

1-1 Rusoaica își face și ea serviciul. Meci foarte frumos cu schimburi excelente

1-0 Simona își face serviciul și începe excelent setul secund

SET 1 Halep - Pavlyuchenkova 3-4 - meciul se reia cu Simona la serviciu     - 7-6

7-6 Simona își adjudecă primul set după un tie-break interminabil câștigat cu 11-9

6-6 Break rusoaica! Vom avea tie-break în setul decisiv!

6-5 Un game foarte lung! Simona reușește break-ul. Liderul mondial va servi pentru câștigarea setului!

5-5 Simona câștigă al doilea game alb! Vântul bate destul de tare în Canada

4-5 Rusoaica își câștigă serviciul la 15 și trece din nou în avantaj. Simona servește pentru a rămâne în set

4-4 Simona Halep câștigă serviciul

UPDATE: Partida va reîncepe la ora 20:00 de la scorul de 3-4 pentru rusoaică

Simona Halep - Anastasia Pavlyuchenkova, rezultat final, Montreal Partida dintre Halep și Pavliucenkova a început ieri. Însă după aproape 40 de minute de joc a început ploaia, iar cele două jucătoare au fost trimise la vestiare. Arbitrul Kader Nouni a decis că partida trebuie să fie întreruptă pentru moment. Ulterior s-a luat decizia ca meciul să se desfășoare astăzi.

Simona Halep - Anastasia Pavlyuchenkova, rezultat final, Montreal Înainte de confruntarea cu Halep, Anastasia Pavliucenkova a învins-o în două seturi, 6-3, 6-2, pe Christina McHale din Statele Unite, venită din calificări.

Simona Halep - Anastasia Pavlyuchenkova, rezultat final, Montreal Halep s-a calificat direct în turul al doilea al turneului WTA de la Montreal, Canada.

Simona Halep - Anastasia Pavliucenkova, rezultat final, Montreal Meciul a fost întrerupt la scorul de 3-4 pentru rusoaica, astfel încât Halep e nevoită să revină. În cazul unei calificări, Halep va juca în următorul tur tot în această noapte.

Simona Halep - Anastasia Pavlyuchenkova, rezultat final, Montreal Partida dintre Simona Halep și Anastasia Pavliucenkova se va relua astăzi, nu mai devreme de ora 19:30. Meciul va fi transmis de Digi Sport, dar și în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.