Cele mai citite

Silver League. România a câştigat prima manşă

volei_masculin_zalau_18073400

Echipa masculină de volei a României a învins formaţia Greciei, cu scorul de 3-2 (20-25, 30-28, 20-25, 25-23, 15-10), miercuri seara, la Rentis, în prima manşă a finalei competiţiei European Silver League. 

Tricolorii, care au revenit după ce au fost conduşi de două ori, au obţinut victoria în două ore şi 24 de minute. Ciprian Matei a reuşit 17 puncte, Rareş Bălean 16, iar Cristian Barta 12. De la gazde s-au remarcat Nikos Zoupani, 27 puncte, Andreas-Dimitrios Fragkos, 19 puncte.

Meciul a fost arbitrat de italianul Roberto Boris şi de portughezul Helio Ormonde. Manşa a doua va avea loc duminică, la Alexandria. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport
x close