Cele mai citite

Serena Williams, jucătoarea lunii martie. Simona Halep, la opt procente diferență

Roxana Neagu Autor: Roxana Neagu
agerpres_7683425_27626700

WTA a anunțat, joi, că americanca Serena Williams a fost aleasă jucătoarea lunii martie. Ea le-a devansat pe Simona Halep și Carla Suarez Navarro.

Simona Halep, locul 3 WTA, câştigătoare a turneului de la Indian Wells, a fost nominalizată de site-ul oficial al WTA pentru titlul de jucătoarea lunii martie. La fel au fost și americanca Serena Williams, locul 1 WTA, şi spaniola Carla Suarez Navarro, locul 10 WTA. 

Serena Williams, care a câştigat turneul de la Miami după finala cu Suarez Navarro, a primit 50% din totalul de voturilor exprimate pe site-ul WTA. Simona Halep a fost aleasă de 42% dintre votanți, iar Carla Suarez Navarro a primit doar 8%.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport
x close