Sepsi Sf. Gheorghe - CFR Cluj, scor  în play-off-ului Ligii 1

CFR Cluj a avut un meci dificil, miercuri seara, în deplasare, cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, în a doua etapă a play-off-ului Ligii 1, reușind să se impună cu 1-0, cu un gol marcat din penalty de Ciprian Deac.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CFR Cluj s-a încheiat 0-1, după un meci cu slabe veleități tehnice. Prima repriză nu a consemnat până la golul clujenilor, decât o lovitură de cap nepericuloasă, a gazdelor.

CFR a marcat unicul gol al meciului prin Ciprian Deac, din lovitură de pedeapsă, la ultima fază a reprizei, după ce Dimitrov a atins mingea cu mâna, în propriul careu.

Repriza secundă a fost la fel de anostă, gazdele având câteva ocazii, cea mai importantă fiind un șut pe lângă poartă, din minutul 82.

CFR Cluj urcă temporar pe prima poziție a clasamentului, cu 38 de puncte, cu două mai multe decât FCSB, care joacă joi, în deplasare la Academica Clinceni.