Salzburg - Lazio. Ștefan Radu, seară de coșmar în Europa

După victoria din tur cu 4-2, Lazio pleca având prima șansă în meciul cu Salzburg din sferturile de finală ale Europa League.

A pierdut tot după 1-4 în această seară în Austria, șocul serii. După 55 de minute, lucrurile păreau covârșitor în favoarea italienilor: Immobile înscrisese pentru Lazio, care avea 5-2 la general. Ce a urmat a fost un coșmar pentru oaspeți, informează GSP.

Fosta adversară a FCSB-ului a încasat 4 goluri în 20 de minute, ultimele 3 în decurs de doar 4 minute.

Golul de 3-1, înscris de Hwang Hee-Chan, a venit în urma unei gafe incredibile a lui Ștefan Radu, fundașul român integralist în acest meci. Acesta a fost păcălit de traiectoria unei mingi, care a ajuns la Hwang, apoi a deviat decisiv în poartă șutul acestuia!

Până la urmă Lazio a pierdut returul cu 4-1 și totodată și calificarea în semifinalele competiției, mai scrie sursa citată.