Cele mai citite

România, argint la Campionatul European de Scrimă

Echipa feminină de spadă a României a câștigat medalia de argint la Campionatul European de Scrimă de la Zagreb, Croaţia.

Ana Maria Brânză, Simona Pop Deac, Maria Udrea şi Amalia Tătăran au pierdut finala competiției împotriva Estoniei, scor 20-27.

Este a treia medalie obţinută de delegaţia României la această competiţie, după cele două titluri europene cucerite de Ana Maria Brânză, la spadă individual, şi Tiberiu Dolniceanu, la sabie individual. Până la finala cu Estonia, echipa României reuşise să elimine Suedia (44-43) şi Ungaria (37-32).

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport
x close