ROLAND GARROS 2014: Cu cine va juca SIMONA HALEP FINALA, dacă trece de PETKOVIC

SIMONA HALEP LA ROLAND GARROS 2014. MARIA SHARAPOVA și EUGENIE BOUCHARD și-au disputat, joi, calificarea în FINALA de la ROLAND GARROS 2014.

ROLAND GARROS 2014. Cele două combatante au fost protagonistele unui meci extrem de echilibrat, care a durat două ore și 29 de minute și în care și-au împărțit primele două seturi. EUGENIE BOUCHARD (locul 16 WTA) s-a impus în primul act, cu 6-4, după care MARIA SHARAPOVA (locul 8 WTA) a reușit să revină și a câștigat setul secund cu 7-5.

Vezi și: ROLAND GARROS: SIMONA HALEP s-a calificat în SEMIFINALE, după ce a eliminat-o pe SVETLANA KUZNETSOVA

În setul decisiv, rusoaica a fost la un nivel net superior adversarei sale și s-a impus cu 6-2, calificândus-se în FINALA DE LA ROLAND GARROS 2014, după ce a irosit alte patru mingi de meci.

Este pentru a treia oară la ROLAND GARROS 2014 când MARIA SHARAPOVA revine după ce pierde primul set și câștigă partida.

MARIA SHARAPOVA și SIMONA HALEP și-au disputat în luna martie finala turneului de la MADRID. Rusoaica a reușit și atunci să revină după un prim act pierdut și s-a impus în trei seturi, scor 6-1, 2-6, 4-6.

După semifinala dintre MARIA SHARAPOVA și EUGENIE BOUCHARD, urmează semifinala dintre SIMONA HALEP și ANDREA PETKOVIC, care va fi transmisă în format LIVE TEXT pe DC NEWS

VEZI AICI DESFĂȘURAREA SEMIFINALEI DINTRE SIMONA HALEP ȘI ANDREA PETKOVIC.