Real Madrid, surpriză la Espanyol, în ULTIMUL minut de joc

Espanyol s-a impus în mod dramatic împotriva campioanei Real Madrid.

Espanyol Barcelona a învins Real Madrid, marţi, scor 1-0, în etapa a 26-a din La Liga. De zece ani aştepta a doua echipă a Cataloniei o victorie în faţa grupării din Capitală, iar unicul gol a fost marcat de Gerard Moreno în al treilea minut de prelungiri.

Gazdele au mai reuşit să înscrie un gol în poarta rivalilor, prin acelaşi Gerard Moreno, dar reuşita din minutul 31 a fost anulată pe motiv de ofsaid. Pe reluare s-a văzut că Moreno plecase din poziţie regulamentară, dar greşeală a fost îndreptată în ultimele secunde ale jocului. Gazdele au nimerit şi transversala, în minutul 49, când Oscar Duarte a reluat cu capul din apropiere, dar n-a reuşit să marcheze în poarta apărată de Navas, informează Prosport.

În urma acestui rezultat, Real rămâne pe locul trei, cu 51 de puncte, dar Valencia poate urca peste trupa lui Zidane, în cazul unui succes la Bilbao cu Athletic. Atletico se poate distanţa de asemenea, urmând să joace cu Leganes pe Wanda Metropolitano, mai precizează sursa citată.