REAL MADRID - ATLETICO MADRID LIVE SCORE. Scor final

Real Madrid a câștigat finala Ligii Campionilor, la lovituri de departajare, împotriva lui Atletico Madrid, cu scorul de 5-3, după ce la capătul a 120 de minute scorul a fost 1-1, pe stadionul "San Siro" din Milano.

Într-o finală de foarte bun nivel, Sergio Ramos a deschis scorul pentru Real în minutul 15, iar Yannick Carrasco a egalat în minutul 79.

Real a ajuns la unsprezece succese în Cupa Campionilor sau Liga Campionilor. Real a mai câștigat această competiție în 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002 și 2014.

După Real, cele mai multe succese în Liga Campionilor le are AC Milan — 7.

Atletico a mai pierdut două finale în această competiție, în 1974, în fața lui Bayern Munchen, și 2014, chiar în fața lui Real. Atletico este singura echipă care a pierdut trei finale de Liga Campionilor, fără să câștige niciodată acest trofeu.

Totodată, Zinedine Zidane a devenit primul antrenor francez care a câștigat Liga Campionilor. Zidane o pregătește pe Real din luna ianuarie.

Minutul 90: Începe prima repriză a prelungirilor.

Minutul 81: Gol Atletico! Juanfran centrează, iar Ferreira-Carrasco ajunge perfect la întâlnirea cu mingea. Avem 1 - 1.

Minutul 52: Schimbare Real: Iese Carvajal și intră Danilo.

Minutul 46: Începe repriza secundă.

Minutul 35: Griezmann trage slab din afara careului, iar Keylor Navas reține fără nicio problemă.

Minutul 15: Gol Real Madrid. Sergio Ramos deschide scorul.

Minutul 12: Carvajal este primul avertizat al meciului, pentru un fault asupra lui Griezmann. Avem cel mai rapid cartonaş galben al Realului într-o finală europeană.

Minutul 1: Începe meciul de la Milano, finala UEFA Champions League.

----

REAL MADRID - ATLETICO MADRID LIVE SCORE. Scor final. La doi ani distanță după finala de la Lisabona, câștigată de Real Madrid, scor 4-1, după prelungiri, cele două rivale spaniole se duelează din nou în ultimul act al Ligii Campionilor.

REAL MADRID - ATLETICO MADRID LIVE SCORE. Scor final. Meciul are loc pe San Siro din Milano și se anunță a fi un duel extrem de încins și de tensionat.