Rapid Viena - FCSB, rezultat final, Europa League. Bătălia pentru milioanele din grupe

FCSB a pierdut împotriva lui Rapid Viena, în prima manșă a play-off-ului Europa League. Partida s-a încheiat cu 3-1 pentru Rapid Viena.

Min 90 - FINAL DE MECI, chiar dacă austriecii au jucat în 10 oameni din minutul 80, FCSB a avut trei ocazii uriașe, dar nu a reușit să mai marcheze. S-a terminat 3-1.

Min. 49 - GOOOLL!! Schwab majorează scorul pentru asutrieci la doar două minute de la golul lui Gnohere. Bălgrădean greșește la gol

Min. 47 - GOOLLL!!! Început excelent de repriză pentru FCSB! Gnohere reduce din handicap

Min. 39 - GOOOLLL!!! Sonnleitner majorează scorul pentru Rapid Viena după un corner la care din nou defensiva FCSB-ului a gafat lamentabil. 2-0.

Min. 4 - GOOOLLL!!! -  Rapid Viena deschide scorul încă din minutul 4 prin Knasmullner, după o eroare mare în apărarea lui FCSB

Echipele de start:

Rapid: 1. Richard Strebinger - 19. Marvin Potzmann, 6. Mario Sonnleitner, 4. Mateo Barac, 5, Boli Bolingoli - 39. Dejan Ljubicic, 8. Stefan Schwab (căpitan) - 10. Thomas Murg, 28. Christoph Knasmullner, 9. Veton Berisha - 29. Deni Alar

FCSB:

34. Cristian Bălgrădean - 20. Romario Benzar, 16. Bogdan Planic, 4. Mihai Bălaşa (căpitan), 77. Alexandru Stan - 5. Mihai Pintilii, 23. Ovidiu Popescu - 28. Mihai Roman I, 11. Olimpiu Moruţan, 80. Filipe Teixeira - 9. Harlem Gnohere

Știrea inițială

Rapid Viena - FCSB, Europa League Dubla cu Rapid Viena are o miză uriașă pentru vicecampioana României: cel puțin 10 milioane de euro pentru calificarea în grupele Europa League.

Rapid Viena - FCSB, Europa League După ce a trecut de Hajduk Split, cu un gol marcat în ultimele minute, FCSB se va deplasa la Viena unde o va întâlni pe Rapid.

Rapid Viena - FCSB, Europa League Rapid Viena a trecut de Slovan Bratislava, a pierdut în Slovacia (2-1), dar la Viena s-a impus cu 4-0.

Rapid Viena - FCSB, Europa League Deși șansele la calificare par egale, FCSB pare să aibă o valoare în plus a lotului. Totuși, Dică nu se va putea baza astăzi pe Tănase și Morais suspendați, dar nici pe Momcilovici și Filip accidentați.

Rapid Viena - FCSB, Europa League Meciul dintre Rapid Viena și FCSB este programat astăzi de la ora 21:30. Partida va fi transmisă de PRO TV, dar poate fi urmărită și în format live text pe WWW.DCNEWS.RO