Cele mai citite

PSD a mai recuperat un traseist, deputatul de Olt, Marin Bobeș

marin bobes

Deputatul de Olt, Marin Bobeş, s-a întors după aproape doi ani de zile de la PDL în PSD, formaţiune din partea căreia a fost ales în Camera Deputaţilor la parlamentarele din 2008, precizează un comunicat al PSD.

Bobeş a părăsit formaţiunea social-democrată în octombrie 2009 şi a rămas independent până în februarie 2010, când şi-a depus adeziunea la PDL unde a activat până în prezent.

"M-am întors în primul rând pentru că am o datorie faţă de PSD. Am fost ales deputat PSD şi mi se pare normal să continui alături de social-democraţi. Indiferent ce s-ar întâmpla pe scena politică, voi rămâne un social-democrat fidel principiilor de stânga", a declarat deputatul de Olt, scrie newsin.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

x close